Латвіська Лієпая-Ми-з Україною! Рекомендовані

Четвер, 17 серпня 2017 14:48 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2831 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

До Дня Незалежності України, за ініціативи друга України, латиського волонтера Андріса Яунземіса та спільної праці колективу Лієпайського музею, де розміщена експозиція " Лієпая за часів окупації", який  очолює чудова пані, активістка Народного фронту, учасниця барикад Сандра Шениня, в Лієпаї відкрилась виставка " МИ-з Україною!".

Фотороботи відомого українська фотографа Василя Пилип’юка "Україно-ти моє диво" доповнені "сьогоденням"-артифактами, привезеними з України Андрісом: книги, прапори і прапорці, плакати, нашивки, патрони і прапор з передової, подарований добровольцями 12 батальйону.

В цьому будинку у 80 рр.  була штаб-квартира лієпайських активістів Народного фронту Латвії, а пізніше був створений музей, дякуючи допомозі місцевих жителів, яким вдалось повернутись з Сибіру після депортацій 1941 і 1949 років, їхніх дітей та онуків,  музей поповнюється і сьогодні.

 

По двом сторонам довгого коридору-списки депортованих з Лієпаї і Лієпайського району. Сюди часто приходять люди шукати своїх рідних, тут збираються діти Сибіру і латиські легіонери, сюди приходить молодь вчитись історії і патріотизму.

Ось вони, jaunsargi-молодь національної гвардії, майбутнє Латвії на святі, присвяченому Україні.

Про підтримку України, про боротьбу України за незалежність говорили на урочистому заході  і історик Сандра Шениня, і замісник мера міста  Вілніс Вітковскіс, і тимчасово повірений посольства України в Латвії Аліса Подоляк, і представники творчих колективів: латиських, польського, німецького. Слова підтримки ми чули і від людей, які прийшли на відкриття, від сивих і молодих. 

Українське товариство Лієпаї " Світанок", багато років очолюване Ларисою Давиденко, відмовилось брати участь у цьому заході. " Ми ето не одобряєм"-почула у відповідь на запрошення Сандра Шениня.

" Я відчула себе так, ніби повернулась в часи Народного фронту. Я знайду тих, хто одобряє!  Але і особливо не треба було шукати. Вони прийшли самі, мої друзі часів Народного фронту і барикад, і молоді люди, і яунсарги... 

12 річна Лива, донечка працівниці музею Марути Еістере, вивчила Гімн України, щоб заспівати на святі. Викладачка Лієпайського технікуму і неперевершений знавець курземської кухні Велта Ципа приготувала справжній український борщ з пампушками"-розповідає  Сандра.

Це було справді Свято, яке подарували Україні латиші. 

Гімн Латвії виконала Вікторія Притуляк, студентка-українка Латвійської академії мистецтв, а Гімн України-учениця 6 класу лієпайської школи Лива Ейстере.

Ось відео, записане татом дівчинки, Гінтом. Подивіться і послухайте.

  

 

Сім’я Марути Ейстере-патріоти Латвії і друзі України

Більше світлин у альбомі :Ми-з Україною! відкриття виставки в Лієпаї

Останнє редагування Четвер, 17 серпня 2017 19:12