#StopRussianAggression! #Krym Окупанти душать українську церкву

П'ятниця, 01 вересня 2017 13:14 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1719 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вчора, 31 серпня 2017 року російські спецслужби заблокували храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату в Сімферополі. Все, що відомо на сьогодні.

Про це повідомив Архієпископ Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климент,  - поділилося зі "Стожарами" видання Крим.Реалії.

За словами архієпископа, його не впускають до храму.

«О 10 ранку виконавча служба увірвалася на територію церкви, зламала приміщення першого поверху, були зламані двері вівтаря на другому поверсі, доступ вірянам перекритий. Жодні доводи про те, що територія першого поверху відповідно до договору оренди належить управлінню Єпархії, не діють. Вони показують якісь рішення суду, що зобов'язують Духовний центр виселитися з приміщення, хоча Духовного центру в управлінні Єпархії немає вже більше ніж два роки», – сказав він.

Директор державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрій Щекун повідомив,  що майно українського храму в Криму пошкодили.

«Зірвано замки, варвари вдерлися в храм, ламають вівтар, конфіскують образи», – повідомив Щекун.

Виконавча служба поки не коментує те, що відбувається. 

На сьогодні стало відомо, що російські спецслужби використали для знищення української церкви шахрайницьку схему.

Російські силовики, що блокують сімферопольський храм УПЦ КП прийшли, щоб виконати рішення підконтрольного Кремлю Арбітражного суду Сімферополя від 2015 року. Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.

За його словами, рішення Арбітражного суду Сімферополя 2015 року ухвалювала суддя Соколова. Владика Климент пояснив, що ще 2004 року Фонд майна Криму уклав договір з управлінням Кримської єпархії про те, що їй належить 409 кв. м. площі першого поверху. За його інформацією, вся площа першого поверху – це не 409 кв. м., а 432 кв. м.

«Річ у тім, що тодішні працівники Фонду майна... займалися майновими аферами і здали одночасно двом організаціям одну і ту ж площу», – повідомив Климент.

Він зазначив, що існує постанова Верховної Ради Криму, згідно з якою єпархії повинні були передати 1400 кв. м.

«За фактом у мене є 1200 кв. м. Згідно з додатковою угодою 2004 року, у мене є 409 кв. м. А тепер вони приходять, вони вилучають площі. Тому площа, яку я зараз займатиму, вона буде меншою, ніж та, яка є в договорі оренди. Тому що в договорі оренди прописано 409 кв. м.», – пояснив Климент.

В Українській православній церкві Київського патріархату обурені діями російських силовиків, що блокують сімферопольський храм УПЦ КП і застосували силу до архієпископа Климента в анексованому Криму. Про це йдеться в заяві Патріархії, яка назвала дії російських силовиків «нечестивими», і висловила у зв'язку з цим «рішучий протест».

Після анексії в Криму підконтрольна Кремлю влада захопила частину будівель Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату і провела конкурс на оренду частини приміщень церкви. Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату Климент закликав світову спільноту до захисту національних, культурних і релігійних прав громадян України в Криму.