#LetMyPeopleGo! #FreeSentsov! Як етапують Олега Сенцова

Четвер, 12 жовтня 2017 08:18 Автор  Стожари Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1496 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
#FreeSentsov! #FreeSentsov!
Українського бранця Кремля, кінорежисера Олега Сенцова, етапують в місто Лабитнангі, що в Ямало-Ненецькому автономному окрузі за північним Полярним колом.
 

Про це він повідомив сам у листі на адресу правозахисників Миколи і Тетяни Щурів з Челябінська,  який Тетяна Щур розміcтила на своїй сторінці у facebook.

Лист було написано 27 вересня з Кірова, де Сенцов перебував, за його словами, "проїздом" з Якутії на Ямал. За словами Сенцова, за час етапу він побував у кількох пенітенціарних установах Іркутська, Омська і Кірова, що "вважаються страшними".

1507731955 31741

«Микола і Тетяна, вітаю!

Пишу вам проїздом з м. Кірова. Проїжджав нещодавно ваші краї в своєму черговому вояжі, який мені абсолютно безкоштовно, з харчуванням і посиленою охороною влаштував ФСВП РФ. Прямую з Якутії на Ямал через Сибір і Урал.

Я вже прикинув, що за ці три з гаком роки, завдяки цьому російському туроператору, зміг подивитися всі великі річки Росії: Волгу, Каму, Об, Єнісей і Лєну. Навіть краєм бачив Байкал з віконця повітряної в'язниці на рейсі чартером Якутськ - Іркутськ. Тепер знову маю намір не тільки подивитися Об, але й тимчасово оселитися десь в районі її впадання в однойменну Губу! Назва місця - Лабитнангі (сподіваюся, що правильно написав), це десь поруч з Харпом, «Полярною совою» і полярними ведмедями. Гарантують полярну ніч і північне сяйво. Як на мене, то було би дуже нерозумно відмовлятися від такої втішної пропозиції, тим більше, що моєї думки ніхто особливо не питав. Дорогою оглянув кілька місць, що вважаються «страшними»: Іркутськ, Омськ, ось тепер Кіров. Купин не зібрав, нічого такого, що принижує гідність або фізичного впливу не було помічено. Режим, але на «будьте люб'язні». Часи змінюються або вміло прикидаються? Сподіваюся, що все-таки перше. Листів ваших в Якутії не отримував, хоча знав, що ви мені писали. Писав одного від себе, але, судячи з усього, він теж не дійшов. Якутія в цьому плані якась чорна діра.

В цілому в мене все добре, самопочуття нормальне, політ проходить благополучно. Передавайте всім нашим привіт!

На цю адресу писати, звісно, не треба - зараз возять по етапах швидко, тож я рушу далі раніше, ніж ви отримаєте цього листа. (Сподіваюся, що отримаєте, якщо Кіров не як Якутія).

На цьому дозвольте відкланятися.

Окремий привіт Саші Кольченку. Не сумніваюся, що в нього все добре: Тундра не пропаде!

Всього вам найкращого!

З повагою,

Олег Сенцов

27.09.17 р.»

Тетяна Щур так прокоментувала лист: «Випереджаючи питання з географії, які всі здивовано ставлять, повідомляю, що з Тюмені немає залізничної гілки на Ямал. Який "туроператор", така й географія».

Місто Лабитнангі знаходиться дещо північніше Північного полярного кола. Його населення складає трохи більше 26 тисяч чоловік.

Нагадаємо, що Олега Сенцова разом із Олександром Кольченком кремлівські спецслужби затримали у Криму ще у травні 2014 року. Їх звинуватили в міфічній організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

 

Останнє редагування Четвер, 12 жовтня 2017 08:39