СКУ закликає міжнародне співтовариство активно захищати основні людські права жителів у зоні конфлікту Рекомендовані

П'ятниця, 22 грудня 2017 10:26 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 818 разів
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
Обстріли "Градами" Обстріли "Градами"

Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій звернувся до міжнародного співтовариства із закликом жорстко реагувати на нещодавню ескалацію військової агресії підтримуваних Російською Федерацією бойовиків на Сході України.

Як відомо, 18 грудня 2017 року, напередодні Дня Святого Миколая, російські бойовики із реактивних систем залпового вогню "Град"  обстріляли населений пункт Новолуганське. В результаті обстрілів було пошкоджено 37 одноповерхових і двоповерхових будинків, а також 10 пятиповерхівок. Понад те, снаряди потрапили у школу, садочок та місцеву амбулаторію. Половина селища залишилася без світла через пошкодження ліній електропередач, було  частково пошкоджено газогін. Від обстрілів постраждали 8 цивільних, серед яких 6-річна дівчинка. 

19 грудня 2017 р. Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертуґрул Апакан зазначив, що порушення режиму припинення вогню досягло рівня, якого не було зафіксовано з лютого 2017 р.

“Світовий Конґрес Українців засуджує постійне порушення Мінських домовленостей, зокрема цілеспрямовані варварські обстріли підтримуваними Російською Федерацією бойовиками ні в чому не винних цивільних осіб, та закликає міжнародне співтовариство активно захищати основні людські права жителів у зоні конфлікту,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.