З прапором та болем в очах: як звільняли з полону бойовиків українського бійця Рекомендовані

Середа, 24 січня 2018 18:37 Автор  Максим Оришко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 796 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Українського військовослужбовця Романа Савкова визволили з полону терористів. Старший солдат 92-ї бригади досі в шоковому стані і не вірить, що звільнення таки відбулося. 

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко опублікувала фотографії з КПВВ “Майорськ”, поблизу якого пройшло звільнення Романа Савкова.

 

 

Операція звільнення українського військового Романа Савкова відбулася на КПВВ "Майорське" в Донецькій області. Старший солдат потрапив до рук бойовиків у ніч проти 20 липня 2017 року. Саме тоді терористи намагалися штурмом взяти українську позицію поблизу Красногорівки.

"Двічі давали спілкуватися з батьками. Коли взяли у полон, дали зв'язатися і все. Більше ні листа, ні дзвінка не було", – зазначив боєць і додав, що наразі він відчуває полегшення, бо тепер в Україні, вдома.

Романа утримували в ОРДО, в Макіївській колонії. Чоловік дістав осколкове поранення ноги. Вже в полоні окупантів у нього почався цукровий діабет. За дуже короткий проміжок часу Роман втратив 25 кг ваги.

Як повідомляв у себе в Facebook президент Петро Порошенко, Савков після звільнення відправиться на обстеження.

За повідомленнями Ірини Геращенко, боєць важко хворий – у нього цукровий діабет. У колонії його обмежували в медобслуговування через це стан здоров’я погіршився.

Про порятунок бійця Президента просили звільнені 27 грудня українські заручники. Для цього Петро Порошенко помилував жінку, яку вже 21 січня доправили в Донецьк. Одразу після визволення боєць і глава держави змогли поспілкуватися телефоном. Як каже сам Роман, найбільше в ці півроку він хотів почути голос рідних.