Версія для друку

Кремлівський пропагандист вимагає гроші з української журналістки

П'ятниця, 06 квітня 2018 07:07 Автор  Стожари Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 839 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Поль Морейра та Анна Чесановська Поль Морейра та Анна Чесановська

4 квітня 2018 було оголошено вирок по справі кремлівського пропагандиста  - режисера з Франції Поля Морейри проти української журналістки Анни Чесановської. Апеляційний суд Парижа підтвердив обвинувальний вирок, але зменшив суму компенсації. Українка збирається звертатися до касаційного суду.

"Наступним кроком є суд касаційної інстанції, і я готова дійти аж до Європейського суду (ЄСПЛ – ред.), тому що бачу, що Франція, очевидно, забула, що таке свобода слова. Я знаю, що у своїх статтях я писала правду, і я готова боротися до кінця", - заявила українська журналістка у коментарі виданню "Укрінформ".

Адвокат Чесановської Фредерік Грас повідомив деталі винесеного у середу рішення. «Апеляційний суд зменшив суму: 2 тисячі євро - відшкодування збитків, 3 тисячі євро відповідно до статті 475.1 Кримінально-процесуального кодексу, тобто за процесуальні витрати, і 2 тисячі євро за судове комюніке", - повідомив Укрінформу адвокат українки.

Слід відзначити, що суд значно зменшив раніше визначену суму. За рішенням суду, прийнятим в березні поточного року, Жаяр-Чесановська мала відшкодувати збитки на суму 13 тисяч євро та сплатити за судові витрати. Таке рішення суд прийняв після розгляду позову, поданого Полем Морейрою через “наклеп”. Чесановська всі звинувачення на свою адресу відкидає.

Українська журналістка також подякувала всім, хто її підтримував та допомагав.

«Я хочу подякувати всім, хто підтримував мене протягом цих місяців: українців Франції та України, а також французьких друзів. Я черпаю свої сили у вашій абсолютній підтримці», - сказала АннаЧесановська.

Все почалося 1 лютого 2016 року, коли на французькому каналі Canal+ було показано фільм режисера Поля Морейри «Україна, маски революції». Картина містила значні маніпуляції та представляла події в Україні під час Революції гідності  в спотвореному вигляді.

Це викликало значну критику як серед українських журналістів, так і французьких, які  висвітлюють події в Україні. 

Анна Чесановська була залучена як перекладач двох інтерв'ю для фільму. Після виходу фільму вона оприлюднила інформацію, що Поль Морейра спотворив зміст  інтерв'ю. 

Після хвилі критики, Поль Морейра обрав у якості мішені Анну чесановську та подав на неї позов до суду за «наклеп».

У липні 2017 року суд у Франції за позовом Морейри зобов’язав Анну Чесановську сплатити штраф та компенсацію на суму понад 13 тисяч євро.

Детальніше про перебіг подій читайте у публікаціях:

Викривлені маски Поля Морейри

Паризький суд виніс рішення проти українки за критику пропагандистського фільму "Україна: маски революції"

Як у Франції судять українку за позовом кремлівського пропагандиста: справа Анни Чесановської