Львівщина хоче заборонити російську музику у закладах

Середа, 11 квітня 2018 11:00 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 858 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Бар Бідон Бар Бідон Фото - facebook

У центрі Львова на Великдень побили молодого чоловіка, який зробив зауваження працівникам громадського закладу «Бар Бідон» про неприпустимість вмикати російську попсу. Потерпілий львів’янин звернувся із заявою в поліцію. Слідчі поліції розслідують справу, а тим часом мешканці міста обурені поведінкою російськомовних туристів у Львові.

Львів’янин Радомир Мокрик разом зі своїми друзями на Великдень відпочивав у «Бар Бідоні». Працівник закладу ввімкнув російські пісні. Двічі львів’янин зробив зауваження офіціантові про неприпустимість у кав’ярні вмикати російську попсу. Товариство, покидаючи громадський заклад, обговорювало ситуацію. При вході до львів’ян звернувся російською мовою чоловік, який сидів зі своєю компанією у «Бар Бідоні».

«Це десь було опівночі, можливо о 1:30. Чоловік запитав у мене російською, чому мені не подобається російська мова у Львові і просто агресивно напав. Далі пішло-поїхало. Я сказав, що російська попса не має звучати у львівських закладах, а далі почалась бійка. З бару вийшли ще люди з їхньої компанії. Той, що накинувся, не був місцевий, у нього прописка, як з’ясувалось, київська. Хтось викликав поліцію», – каже Мокрик.

«Я написав заяву в поліцію про побиття. Для мене принципово, що за зауваження щодо російської попси знайшлась група людей, яка в моєму рідному місті нападає і вважає, що це норма. А я вважаю, що неприпустимо, коли стільки років триває українсько-російська війна, є прояви російської культури, а тим паче такої низькопробної та ще й у Львові, де є несприйняття, де російська попса може слугувати джерелом конфлікту. Розумію, що цей напад на мене – це був людський фактор, але не було б російської пісні – не було б конфлікту», – розповів Радомир Мокрик.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок бійки, спричиненої прихильниками російської попси.

У березні у кафе-барі «Золота підкова» в Олеську сталася бійка між атовцями та представниками закладу через російську попсу. А саме, музиканти не відреагували на зауваження атовців припинити співати мовою держави-окупанта.

У Львівській облраді вже обговорюють можливість заборони російської музики у громадських закладах. Зокрема, ще 26 березня голова Львівської ОДА Олег Синютка під час апаратної наради заявив «Ми мали щойно із Валерієм Середою зустріч із керівниками наших декількох патріотичних організацій, де піднімали питання російської попси…Є низка виконавців, концерти яких заборонені СБУ, оскільки вони проводять антиукраїнську діяльність. Думаю, це абсолютно правильно, якщо ми не будемо популяризувати цих виконавців та твори», – зазначив він.

Настала черга Львівської міської ради. Вже зареєстровано проект про впорядкування діяльності у сфері вуличного мистецтва на території Львова. Окрім іншого, ухвалою пропонують заборонити проведення будь-яких розважальних заходів у місті російською мовою.

Цією ухвалою хочуть заборонити у Львові проведення будь-яких розважальних заходів щорічно в певні дати, а саме: День пам’яті Героїв Небесної Сотні (20 лютого), День вшанування загиблих в Іловайській трагедії (29 серпня), День пам’яті жертв Голодоморів (четверта субота листопада) та у дні похорону загиблих бійців у російсько-українській війні.

Також передбачено, що вуличні музики будуть змушені наперед узгоджувати свою «діяльність» з управлінням культури та співати лише у визначених міськвиконкомом місцях. Важливим є те, що в разі затвердження ухвали на вулицях Львова заборонять спів та розважальні заходи російською мовою.

Ухвала передбачає надання ЛКП «Муніципальна дружина» права на складання протоколів за вчинені адміністративні правопорушення, передбачені цим документом.