На утримання одного солдата Україна витрачає $12 тисяч на рік, - міністр оборони України Степан Полторак Рекомендовані

Вівторок, 24 квітня 2018 11:30 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1342 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Україна на утримання одного солдата витрачає $12 тисяч на рік.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв'ю ВBC.

«Один солдат США коштує 510 тис доларів на рік, Великої Британії - 250 тисяч фунтів, Німеччини - 220 тисяч доларів, Польщі - 100 тисяч доларів, Росії - 83 тисячі доларів, Литви - близько 80 тисяч доларів, Албанії - 20 тисяч доларів. А скільки коштує наш солдат? Минулого року - 8 тисяч доларів, цього року - 12 тисяч доларів. Я не можу за 12 тисяч зробити більше, ніж можна зробити за 510 тисяч», - зазначив міністр оборони.

Він розповів, що рік тому був у найкращому навчальному центрі США у Європі - в Німеччині. Там побував у казармах і попросив помічника сфотографувати умови й виставити у Facebook, але без вказування, де це. За дві години отримав купу бруду:

«От, генерали, як солдати можуть жити в таких умовах».

«Звичайно, умови для кожного військовослужбовця мають бути достойні, але для цього потрібен час і ресурси. По-друге, навіть те, що ми робимо, ми деколи робимо погано. Це стосується конкретної ситуації у "Широкому лані" - там проблеми не сталося б, якби керівництво сухопутних військ і оперативного командування ухвалило правильне рішення».

Він сподівається, до кінця року на "Широкому лані" здадуть бригадний комплект: 12 сучасних казарм, їдальню на 5 тисяч людей, два центри відпочинку для офіцерів і солдатів, кінотеатри і магазини.

Міністр додав:

«Буде все, щоб люди змогли відпочити. При необхідності, і пива попити - щоб не бігали по селах і шукали горілку».