Українці в полоні РФ: Тимчук описав тиск ФСБ на політв’язня Гриба Рекомендовані

П'ятниця, 27 квітня 2018 10:38 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 467 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Федеральна служба безпеки Росії надалі чинить психологічний тиск на політв'язня, українця Павла Гриба через громадянку РФ Тетяну Єршову. Саме вона "заманила" Гриба на зустріч, після якої українець опинився у російському СІЗО.

Про це у своєму Facebook повідомив український нардеп, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

Тимчук наголосив, що ФСБ також здійснює психологічний тиск на Гриба, використовуючи його романтичні почуття до Єршової.

Наприклад, оперативні психологи ФСБ РФ під час зустрічей з Грибом в ізоляторі цілеспрямовано доводять йому інформацію маніпулятивного характеру про зустрічі представників російських спецслужб із Єршовою та про відповідні з нею бесіди, тим самим вводячи затриманого у стан пригніченого морально-психологічного стану,
– мовиться у повідомленні нардепа.

Тимчук пояснив, що таким чином російські слідчі намагаються нав'язувати Грибу потрібний їм погляд політв’язня і схиляти його до надання "потрібних свідчень".

Зазначається, що у разі відмови Гриба від необхідної росіянам співпраці зі слідством і невизнання ним своєї "провини", ФСБ РФ почне використовувати Єршову вже не як "свідка", а як "співучасницю". За словами Тимчука, на думку психологів, це дасть можливість посилити тиск на політв’язня і остаточно його "зламати" на основі формування "почуття провини" і переживань за подальшу долю Єршової.

 

Нагадаємо, Павло Гриб зник у серпні 2017 року в Білорусі. За словами українця, його схопили невідомі на автостанції Гомеля, а потім переправили до Росії. Юнакові інкримінують тероризм. Мовляв, він планував підрив на шкільній лінійці в Сочі.