#FreeSentsov! Олег Сенцов оголосив голодування.

П'ятниця, 18 травня 2018 07:30 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 600 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Олег Сенцов Олег Сенцов

Український політв'язень Кремля Олег Сенцов оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Про це Громадському повідомила двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан.

Сенцов повідомив адвокату, що готувався до цього кроку два місяці, відмовляючись від передач та фізично готуючи організм.

Адвокат Дмитро Дінзе попередив підзахисного про всі можливі наслідки, зокрема, незворотні для здоров'я. Однак Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимоги не будуть виконані.

8882bf8df440a169b5df4aef79af98f7 1

«Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом, перебуваючи у колонії м. Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, що перебувають на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні», — написав Сенцов у заяві.

Сестра Сенцова Наталія Каплан висловила побоювання, що голодуваня може не принести результатів: 

«Я не можу підтримати Олега в цьому. Мені здається, це нерозумно і від голодування більше шкоди, ніж користі. Дуже страшно за нього. Олег 4 роки в пекельних умовах, без вітамінів, без сонця, без нормального харчування, під страшним психологічним пресом. Цей його крок змушує нервувати, але я знаю Олега і знаю, що він не відступить. Мені залишається тільки сподіватися, що він витримає і досягне поставленої мети».

Зараз Сенцов сидить в одиночній камері. Адвокат Дінзе не виключає, що Сенцова направлять на примусове психіатричне обстеження і застосують примусове годування.

«Його зараз перевели в безпечне місце, куди переводять людей, які так чи інакше відмовляються від їжі і переходять на голодування. Сидить він у цьому місці один, його вже відвідали, відповідно, начальник колонії, із ним розмовляли. Але він, скажімо так, сповнений рішучості продовжити голодування до останнього: поки це не призведе до якогось результату», — пояснив адвокат Громадському.

На запитання, чи буде йому в разі необхідності надана необхідна медична допомога, Дінзе зазначив, що Сенцов пройшов повне медичне обстеження, коли прибув у колонію після етапу:

«Відповідно, якихось захворювань у нього, суттєвих, виявлено не було. А по тим, які були виявлені, йому призначили медикаментозне лікування: він пропив певні вітаміни для серця, взагалі для організму, для всього. Серце у нього завжди було хворе, наскільки я розумію, це ще з дитинства у нього, плюс у нього ще ревматизм у досить хронічній формі».

У тюрмі медична допомога, за словами адвоката, виглядає так: в колонії фактично нічого не роблять, але відправляють засуджених на обстеження.

«З точки зору голодування, наскільки я розумію, вони намагатимуться не дати йому померти в колонії, і, швидше за все, вони його можуть відправити до медичної частини, якщо його стан досить сильно погіршиться. Тому що він збирається голодувати доти, поки його умови не будуть виконані», — сказав адвокат.

Він також зазначив, що за оголошення голодування Сенцову можуть призначити якісь покарання, хоча поки про це не йдеться:

«Він поки що перебуває в безпечному місці, ні про яке ШІЗО не йдеться» — сказав Дінзе.

Адвокат намагався відрадити Сенцова від голодування, пропонував йому різні варіанти, які могли б, на його думку, спрацювати: написати касацію до Верховного суду, оскаржити:

«Але він не вірить російському правосуддю, він сказав: «Не треба витрачати на це час. Просто це безглуздо — писати людям, власне, які тебе незаконно ув’язнили».

Оскільки жодної реакції зі сторони Європейського суду з прав людини, куди була подана скарга, немає, Сенцов сподівається, що його голодування змусить Європейський суд хоча б розглянути його скаргу, «хоч в якомусь обсязі».

Адвокат також зазначив, що під час останньої зустрічі з Сенцовим, його підзахисний «уже досить схудлий, але з певною рішучістю — він збирається піти до кінця. Як він каже: «Або я помру в колонії, або мої умови будуть виконані».