Чому Путін присвоїв танковим полкам своєї армії назви українських міст Рекомендовані

Вівторок, 03 липня 2018 08:52 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 645 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Президент РФ Владімір Путін підписав укази про присвоєння почесних найменувань низці частин ЗС РФ. Зокрема, 6-й танковий полк російської армії називатиметься «гвардійський Львівський», 68-й танковий полк – «гвардійський Житомирсько-Берлінський», а 163-й танковий полк – «гвардійський Ніжинський».

Як стало відомо, відповідні укази Путін підписав ще 30 червня буцімто "з метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості Батьківщині та вірності військовому обов'язку".

Назви українських міст включено в почесні найменування полків у пам’ять про участь частин у звільненні цих міст в роки т.зв. «Великої вітчизняної війни». Зокрема, почесне найменування «Житомирський» було присвоєно 93-й окремій танковій бригаді, на базі якої пізніше було створено 68-й полк, «в ознаменування здобутої перемоги і відзнаки у боях за визволення міста Житомира». Такий наказ підписав ще верховний головнокомандувач Іосіф Сталін 1 січня 1944 року. Після розпаду СРСР 68-й полк було розформовано, але в 2017 році відтворено.

Одночасно з цим низці частин російської армії було присвоєно почесні найменування, що включають у себе назви міст Білорусі – Вітебська (90-а гвардійська танкова Вітебсько-Новгородська дивізія), Кобрина (856-й гвардійський самохідний артилерійський Кобринський полк), Слонима (102-й механізований Слонімсько-Померанський полк).

381-й гвардійський артилерійський «Варшавський полк» названо на честь столиці Польщі.

Крім того, 400-й самохідний артилерійський полк отримав почесне найменування «Трансільванський», 144-й мотострілецька дивізія стала «гвардійською Ельнінською», 150-га мотострілецька дивізія – «Ідріцько-Берлінською», а 933-й зенітний ракетний полк – «Верхньодніпровським».

Зауважимо, що такий наказ свого часу (в січні 1944 року) підписав Верховний Головнокомандувач Йосип Сталін. Однак після розвалу СРСР 68-й полк було розформовано. В російській армії його створили знов лише торік. 

Голова делегації України віце-президент ПАРЄ Володимир Ар'єв назвав ініціативу російської влади "погано замаскованою під "пам'ять" Другої світової" та ознакою майбутніх складнощів.

"Ці погано замасковані під "пам‘ять" Другої світової назви мілітарних угруповань свідчать про те що у нас попереду нелегкі часи. І не тільки у нас. Але там продовжують "Північний Потік-2". Точно як СРСР, що перед нападом Гітлера відправляв нацистам зерно і метал", - написав Ар'єв у Facebook.

Останнє редагування Вівторок, 03 липня 2018 09:02