Суд над нацгвардійцем в Італії: Мати Віталія Марківа заявила, що її син був "простим солдатом" і виконував накази командування.

Понеділок, 09 липня 2018 06:00 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Мати українського нацгвардійця Віталія Марківа Оксана Максимчук заявила, що її син був "простим солдатом" і виконував накази командування.

markiv1

"Він був простим солдатом. Як можна вступити в лави Нацгвардії в березні, а в травні стати капітаном? Простій людині дай таке почитати – вона розсміється. За місяць людина не робиться капітаном. Виконував накази, які йому давали, як і інші хлопці з його групи, яка в той момент захищала цю висоту. Віталій мав автомат Калашникова, який зареєстрований на його ім'я, з номером, так як і кожен солдат, мав при собі зброю. Не можна було помінятися, що ти там піди постріляй, а я потім візьму... Це ж не дитячий садок. Є війна, де накази віддаються старшими, і їх виконують... Ну як можна за 2 тис. метрів з автомата Калашникова вбити людину? Є 600 м, на які постріли з Калашникова можуть бути зроблені. Але придумати, що за 2 тис... Але потім змінили обвинувачення, що він дав наказ комусь і хтось там вистрелив", – сказала Максимчук.

Бійця Національної гвардії України Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року. Його підозрюють у причетності до вбивства Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова 24 травня 2014 року у районі Слов'янська Донецької області.

Кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, котрий надав відеоряд, який нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі.

Українські правоохоронці вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцю перебування журналіста, пояснювали в МВС України.

Українські правоохоронці весь час намагаються взаємодіяти з італійськими колегами, проте не отримують відповідей. «Генпрокурор пропонував сприяння, виїзд на місце подій, надання доказів, які є у нас та створення спільної слідчої групи. Але поки ми не отримали жодної відповіді з італійського боку», — каже заступник генпрокурора Євген Єнін.

Аналіз служби Віталія Марків в батальйоні Кульчицького у складі Нацгвардії свідчить про те, що він наврядчи міг бути причетним до інкримінованого йому злочину, каже Єнін.

«Тільки встановлення справжніх винуватців дозволить зняти з нього обвинувачення, — зазначає заступник генпрокурора.— Марків час від часу контактує з українськими консулами та представниками МЗС».

Євген Єнін зазначає, що зі справи не можна виключати політичний контекст. «Наприклад російські правоохоронці теж надсилають запити на допит в рамках міжнародної правової допомоги, — висловлює побоювання. — Навіть у разі тимчасової видачі Росії Марківа, його життю може загрожувати небезпека».

 

 

6 липня, українська діаспора Італії проводила пікети з вимогою звільнити нацгвардійця. У місті Павія проходило перше засідання у справі Марківа. Під час нього позов проти держави Україна висунули профспілкова Національна федерація італійської преси (FNSI), Асоціація журналістів Ломбардії (ALG) та Асоціація фотографів-фрілансерів Cesura Lab, серед засновників якої був загиблий Роккеллі.

1 коментар

  • Коментувати Євген Понеділок, 09 липня 2018 19:50 Автор Євген

    Він був солдат,і тим все сказано,звідти стріляють,і він стріляє,а ти макарони якого х... там заліз?.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається