Росія видворяє з Криму українців

П'ятниця, 31 серпня 2018 10:56 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 529 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Російська Федерація порушує права українців, які відмовилися отримати російські паспорти в окупованому Криму, зокрема видворяючи їх як мігрантів, які порушили терміни перебування на півострові.

Про це заявив аналітик "Кримської правозахисної групи" Олександр Сєдов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Це виражається, перш за все, в тому, що у них відсутня можливість влаштуватися нормально на роботу, у них немає можливості отримати нормальну медичну допомогу, в кінці кінців, їх просто виганяють з території Криму, використовуючи норми адміністративного кодексу РФ", - сказав він.

За словами Сєдова, окупанти розглядають таких громадян як зовнішніх мігрантів, незважаючи на те, що ці люди тривалий час проживали на півострові до окупації і мають стійкі соціальні зв'язки там.

Він зазначив, що з початку окупації в 2014 році по лютий 2018 року було винесено 6 тисяч 970 постанов про призначення покарання щодо осіб, які нібито перевищили терміни перебування в Криму.
 
"Щоб зрозуміти, як застосовується ст.18.8 Адміністративного кодексу РФ, яка це регламентує, ми провели аналіз тисячі рішень в період з квітня 2016 року по листопад 2017 року. З цих цього випливає, що 37% з них – рішення про депортацію. Тільки 4 % – це або усне зауваження, або закриття справи", - розповів правозахисник.

 

При цьому він зазначив, що це стосується громадян України або іноземців, які мали дозвіл на проживання, виданий Україною.

"Росія як країна-окупант зобов'язана дотримуватися всіх прав населення, яке знаходиться на окупованій території... Повинна надавати право на працю, на нормальне медичне забезпечення і, врешті-решт, ні в якому разі не видворяти громадян", - пояснив Сєдов.

Раніше, під час виступу у Страсбурзі щодо ситуації в Криму, адвокат, експерт громадської організації "Регіональний центр прав людини" Роман Мартиновський заявив, що російські окупанти незаконно виселели з анексованого Криму щонайменше 2425 осіб, крім того 4,7 тисяч ув'язнених українських громадян були переміщені з півострова на територію РФ. 
 
Мартиновський розповів, що видворення здійснюється двома способами. Перший – це так званий контрольований самостійний виїзд, коли людина зобов'язана залишити територію протягом 5 діб з моменту набуття законної сили рішенням суду. Другий – більш жорсткий спосіб передбачає переміщення осіб в центр тимчасового тримання іноземних громадян і називається "примусове видворення".
 
"У Криму таких центрів немає, тому всі особи, до яких застосовується захід примусового видворення, переміщуються з Криму на територію РФ. Ми ідентифікували п'ять таких центрів, де утримувалися громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства. Термін тримання в таких закладах становить до півтора роки", – зауважив правозахисник.
Останнє редагування П'ятниця, 31 серпня 2018 11:19