Італійський прем'єр заявив у Москві, що прагне зняти санкції з Росії Рекомендовані

Четвер, 25 жовтня 2018 08:26 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 560 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Джузеппе Конте спілкується з Владіміром Путіним у Москві, 24 жовтня 2018 року Джузеппе Конте спілкується з Владіміром Путіним у Москві, 24 жовтня 2018 року

24 жовтня 2018 року, під час свого першого візиту до Росії після обрання, прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте закликав припинити дію санкцій Євросоюзу щодо Росії та заявив, що налаштований на посилення торговельної співпраці з Москвою попри санкції.

Італійський лідер назвав Росію важливим гравцем у світі та запросив російського президента Володимира Путіна відвідати Італію. Конте заявив, що розкол між ЄС та Росією через роль Москви в подіях в Україні, тривав занадто довго, і він хотів би побачити скасування санкцій, - про це повідомляє інофрмаційний портал українців світу "Стожари" з посиланням на "Радіо Свобода".

«Для Італії санкції не є метою. Вони є інструментом, який треба якнайшвидше подолати», – заявив Конте, який очолює нову популістську владну коаліцію Італії.

Водночас італійський політик відмовився сказати, чи Рим готовий ветувати в грудні відновлення санкцій. «Італія хотіла б переконати інші європейські країни, що єдиний шлях вперед – через діалог», – відзначив Конте.

Після того, як у 2014 році Росія незаконно анексувала український Крим і почала надавати підтримку бойовикам на сході України, ЄС запровадив проти Москви економічні санкції, які відтоді розширювали і продовжували.

На наступному саміті 13 грудня лідери ЄС мають голосувати за продовження дії економічних санкцій проти Росії ще на шість місяців, і, за даними джерел Радіо Свобода, Італія може поставити умовою своєї підтримки цього рішення дозвіл фінансування малого бізнесу в Росії.