Фейкові "Вибори" в ОРДЛО: Дешевий хліб, бюджетники та черги Рекомендовані

Понеділок, 12 листопада 2018 08:31 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 541 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

11 листопада на окупованих територіях Донецької та Луганської областей відбулися організовані Росією незаконні вибори "глав" та "депутатів". Міжнародна спільнота та українська влада не визнають так звані вибори і закликають ігнорувати їх. Росії погрожують новими санкціями за організацію та проведення псевдовиборів.

Служба безпеки України проінформувала, що заради створення видимості високої явки, на "виборчих дільницях" організували пункти продажу дешевих продуктів харчування, а також виборцям роздавали безкоштовне поповнення рахунку місцевого мобільного оператора.

pSigPi7dfP8sRo11

"Ті організації, бюджетники: школи, підприємства, підприємці, які залежать від бойовиків та окупантів, їх підвозять на вибори, їх зігнали. Вони там голосують. Як ще залучають? Їх так званий мобільний оператор дає по 100 рублів поповнення на мобільні телефони. Вони ще на дільницях продають, а на деяких навіть дають продуктові набори", – зазначає представник омбудсмена у Луганській та Донецькій областях Павло Лисянський.

2018 11 11t182923z 226525219 rc1e6d015ce0 rtrmadp 3 peace summit france1Разом з тим, Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануль Макрон вважають незаконними так звані "вибори" в ОРДЛО. Про це заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберта за підсумками зустрічі Меркель, Макрона та президента України Петра Порошенка у Парижі.

"Президент Франції та канцлер підкреслили, що протиправні і незаконні вибори в деяких районах Донецької і Луганської областей, які у неділю були проведені всупереч численним закликам міжнародної спільноти, не відповідають духу Мінських угод і декларації чотирьох глав держав і урядів "нормандського формату", погодженій разом із мінським пакетом заходів у лютому 2015 року", - йдеться в повідомленні.

Меркель та Макрон підкреслили, що проведення так званих "виборів" підриває територіальну цілісність і суверенітет України.

Франція та Німеччина наполягають: місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей повинні проводитися відповідно до Мінських угод та відповідати стандартам ОБСЄ і законодавству України.

В свою чергу, Центральна виборча комісія України "наголошує, що „вибори“, проведені 11 листопада 2018 року на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України, є нелегітимними”.

У прес-службі ЦВК наголошують, що вони організовані й проведені в порушення норм Конституції України та виборчого законодавства, всупереч нормам і принципам міжнародного права.

“Внаслідок цього зазначені „вибори“ не породжують будь-якого легітимного результату, тобто не мають жодних правових наслідків”, — підкреслюють у ЦВК.

Відтак, ЦВК категорично заперечує наявність будь-якого юридичного значення цих незаконних та маніпулятивних “виборів”.

“Комісія наголошує, що лише проведення виборів у повній відповідності до українського законодавства та стандартів ОБСЄ із забезпеченням відповідного міжнародного спостереження є запорукою правового результату виборчого процесу”, — підсумовують у ЦВК.

Як повідомляє низка ЗМІ, станом на 8 ранку 12 листопада в "ДНР" було опрацьовано більше 97% бюлетенів. Найбільше голосів отримав ставленик із Москви Денис Пушилін – за нього проголосувало 60,9% виборців. Крім цього, і його "партія" "Донецька республіка" здобуває найбільшу кількість голосів на виборах до так званого парламенту – 72,74%.

Станом на 9 ранку 12 листопада на окупованій Луганщині було опрацьовано близько 96% бюлетенів. Прогнозовано перемогу здобуває чинний ватажок Леонід Пасічник із результатом у 68,4% разом зі своєю "партією" "Мир Луганщині" на "виборах" до "парламенту" - 74,13% голосів.

Нагадаємо, МЗС України висловило категоричний протест у зв’язку з незаконними та нелегітимними діями Росії з проведення "виборів" та заявило, що вони не будуть визнані ні Україною, ні світом.

Голова МЗС Павло Клімкін раніше заявляв, що Україна спільно з міжнародними партнерами вже працює над посиленням санкцій у зв’язку з "виборами".