Українська діаспора вимагає від світу жорсткої відповіді на дії РФ в Азовському морі та Керченській протоці Рекомендовані

Понеділок, 26 листопада 2018 08:45 Автор  Стожари Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 661 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міжнародна спільнота повинна рішуче відреагувати на російську агресію у Чорному морі, - президент Світового конгресу українців Євген Чолій

“Світовий конгрес українців закликає міжнародну спільноту швидко та рішуче відреагувати на цю навмисну й неспровоковану ескалацію військової агресії Російської Федерації проти України та посилити підтримку України на захист її територіальної цілісності”, - сказав Чолій.

Він також засудив російські дії та запропонував міжнародній спільноті вжити три конкретні кроки, зокрема: зробити все можливе для примусу Росії до звільнення усіх захоплених українських моряків та військових човнів; суттєво посилити санкції проти РФ, у тому числі відключивши її від SWIFT; та негайно відкликати запрошення Росії до саміту G20 у Аргентині наприкінці листопада.

Разом з тим, у прес-службі Конгресу українців Канади, коментуючи захоплення Росією човнів ВМС України у Керченській протоці, заявили, що міжнародна спільнота повинна негайно й жорстко відреагувати на агресивні дії Російської Федерації у Азовському морі.

“Міжнародна спільнота повинна твердо відреагувати на цей огидний агресивний вчинок Росії. Конгрес українців Канади закликає Канаду, США, ЄС та інші цивілізовані держави негайно вжити рішучі заходи для протидії російській агресії”, - зазначили у Конгресі.

Українська громада Канади також розіслала усім канадським депутатам та сенаторам листи із закликом покарати Росію за ескалацію у Керченській протоці.

Канадські українці окреслили чотири пріоритетні сфери допомоги Україні, серед яких:

  • надання Україні бойових суден, ракет та інших засобів, необхідних їй для захисту від російської морської агресії;

  • суттєве посилення санкцій проти Росії, у тому числі відключення РФ від системи міжнародних грошових переказів SWIFT;

  • висунення Кремлю вимоги негайного звільнення усіх незаконно затриманих моряків, полонених та політичних бранців;

  • відкликання запрошення Володимира Путіна на саміт G20 до Аргентини цього тижня.

Нагадаємо, три українських судна залишаються захопленими російським спецназом у Чорному морі після того, як по ним був відкритий вогонь. Два українських катери "Бердянськ" та "Нікополь" уражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також змусили зупинитися. Щонайменше шестеро українських військовослужбовців зазнали поранень.

Нагадаємо, зв'язку з надзвичайними подіями в Азовському морі Президент Петро Порошенко скликав Воєнний кабінет. Україна звернулася з вимогою негайно скликати засідання Ради Безпеки ООН.

Під час екстреного засідання РНБО Президент Петро Порошенко підтримав пропозицію Воєнного кабінету щодо запровадження воєнного стану й звернення з цією пропозицією до Верховної Ради.