#RussiaAttacksUkraine Командир захопленого росіянами "Бердянська" відмовився давати свідчення ФСБ Рекомендовані

Середа, 28 листопада 2018 09:44 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 678 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Командир малого бронекатера Військово-морських сил України «Бердянськ» старший лейтенант Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео в злочинах, що їм не коїлися.

Про це «Думській» повідомили правозахисники, які займаються правовою підтримкою наших полонених в окупованому Криму.

«Він відмінний офіцер і смілива людина. Послав чекістів за відомою адресою», - каже наш співрозмовник.

27 листопада кримський окупаційний «суд» відправив Романа за ґрати.

Відзначимо, що в ході зіткнення біля півострова катер Мокряка був вражений росіянами. Снаряд пробив броню рубки, але не розірвався. Проте майже вся команда «Бердянська» отримала поранення (мабуть, вторинними вражаючими елементами, осколками броні), і МБАК не зміг чинити опору агресору. У цих умовах командир був змушений лягти в дрейф і здатися.

«Ніхто не очікував, що росіяни відкриють вогонь на поразку, адже наші вже йшли з протоки. Удар був нанесений підло, в спину. Крім того, катера не могли кинути буксир. Ось і сталося те, що сталося », - розповідає джерело« Думській »в командуванні ВМСУ.

Після тарану російським «Доном» буксира А947 останній розвивав швидкість не більше 6 вузлів. «Гюрза» легко могли піти від переслідування, але залишилися супроводжувати «Яни Капу», тому всі зазнали нападу.

Фахівці підтвердили, що «Бердянськ» вразили з шестиствольної автоматичної артилерійської установки АК-630. На жаль, броня МБАКов не витримує прямих влучень цієї артсистеми.

Роман Мокряк народився в Кіровоградській області в 1986 році. Починав службу в ВМСУ в Севастополі на підводному човні «Запоріжжя». Після анексії Криму залишився вірним присязі і продовжив службу на ракетному катері «Прилуки». У 2016 році прийняв під командування новітній тоді катер типу «Гюрза» бортовий U175, який згодом отримав ім'я «Бердянськ». Він один з найдосвідченіших «зміїводів» нашого флоту, у нього вчилися інші командири «Гюрзи», призначені роком пізніше.
 

Останнє редагування Середа, 28 листопада 2018 10:08