#RussiaAttacksUkraine Командир захопленого росіянами "Яни Капу" заявив на суді, що не розуміє російську мову

Четвер, 29 листопада 2018 09:29 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 634 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Командир рейдового буксира «Яни Капу», старшина Олег Мельничук у підконтрольному Росії суді скористався своїм правом на перекладача з іноземної мови, розповів його адвокат Едем Смедляєв.

Про це він розказав в ефірі каналу «112». За словами правника, Київський районний суд Сімферополя обрав для його підзахисного такий же запобіжний захід, що й решті полонених – арешт на два місяці, - повідомляє "Радіо Свобода".

«Він (Мельничук – ред.) скористався правом на перекладача, заявив, що не повністю розуміє, і йому надали перекладача з російською на українську, і з української на російську. Він також заявив, що не визнає себе винним, вважає себе непричетним до цієї справи і готовий відстоювати свою невинуватість в будь-якому місці, в тому числі в судах», – сказав Смедляєв.

Адвокат додав, що спілкувався з Мельничуком недовго і встиг лише узгодити позицію захисту. Також старшина зміг коротко поспілкуватися з батьком телефоном.

За словами Смедляєва, моряки Військово-морських сил України, яких захопили співробітники Федеральної служби безпеки Росії, змушені були залишити свої особисті речі на кораблях, а ходити в СІЗО у військовій формі їм не дозволяють.

За словами Смедляєва, попри те, що Україна вважає моряків ВМС військовополоненими, в постанові підконтрольного Кремлю суду про притягнення їх до відповідальності не вказано, що вони військові.