"Стріляли у міжнародних водах": з'явилося розлідування Bellingcat щодо агресії РФ в Азовському морі

Неділя, 02 грудня 2018 06:03 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Британські дослідники проаналізували атаку Росії на українські кораблі в Азовському морі та зясували, що по катеру "Бердянськ" ВМС ЗСУ росіяни стріляли у міжнародних водах.

До того ж корабель РФ навмисне протаранив український катер щонайменше чотири рази. Про це йдеться у матеріалі Bellingcat.

Автори матеріалу прокоментували зображення, яке активно поширює ФСБ. Вони зазначили, що "Бердянськ" перебував "понад 500 метрів за межами вод, щодо яких Росія заявляє претензії як на свої територіальні води".

Ясно видно кілька речей. По-перше, на основі відеоматеріалів з геолокацією, українські кораблі дійсно входили у територіальні води, які Росія вважає своїми, як поблизу окупованого Криму, так і поблизу материкової Росії у Керченській протоці, – відзначили дослідники.

Однак вони підкоеслюють, що це було юридично допустимо в зв'язку з угодою 2003 року між двома країнами.

"По-друге, можна сказати, що український буксир "Яни Капу" навмисно протаранили не менше чотирьох разів протягом щонайменше години.

По-третє, на основі інформації, наданої ФСБ Росії, стрілянина по "Бердянську" найбільш ймовірно сталася у міжнародних водах", – додали у Bellingcat.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається