Хай кожен живе, як вареник у маслі... Рекомендовані

Середа, 30 жовтня 2013 14:26 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 11068 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Як виявляється - вареники є улюбленими стравами не тільки українців, а й багатьох народів.  Їх люблять і в Україні і в багатьох інших країнах. Люблять настільки, що встановлюють пам'ятники улюбленій страві. Сьогодні ми розповімо вам про деякі пам'ятники варенику.

 як вареник у маслі

Вареники страва слов'янської кухні, саме широке застосування яка знайшла саме в українській кухні. Відомо більше 20 видів вареників, з різноманітними начинками та різних розмірів, але суть їх одна - начинка в тісті.
Самі по собі вареники дуже смачні.  Існує безліч способів приготування вареників, але головне при цьому є те, щоб ця страва була зроблена з великою любов'ю та дбайливістю.
Багато хто розглядає вареники, як основну страву на столі, але вареники з полуницею - це вже є вишуканим десертом. 
Найзнаменитіший пам'ятник варенику був встановлений в 2006 році в місті Черкаси. Називається він "Козак Мамай і вареник - півмісяць". Цей пам'ятник являє собою фігуру сидячого козака Мамая на тлі величезного вареника, який в одній руці тримає казанок з цією стравою, а поруч розташувалася "пляшка з українською медовушкою". Автором пам'ятника є черкаський художник Іван Фризер. Варто зазначити , що під час його відкриття був зварений рекордний вареник вагою 70 кг. 

{youtube}KlD_zDlCOHY|600|450|0{/youtube}

Як стало відомо, 16 жовтня демонтували єдиний в Україні пам'ятник варенику, який знаходився біля приміщення апеляційного суду Черкаської області. Крім того, знесли пам'ятник Українському жіноцтву. 

Обидва пам’ятники були улюбленим місцем для фотографувань туристів.

Пам'ятник українському жіноцтвуПам'ятник українській жінці з'явився 2009 року. Його було розташовано навпроти пам’ятника варенику.

Щодо того, хто є вандалом та за чією вказівкою було демонтовано пам’ятники залишається незрозумілим. 

Автор пам'ятників - заслужений художник України Іван Фізер вважає, що про демонтаж варто було б повідомити особисто його та міську архітектуру.

- Я не знаю, як їх розбирали без мене. Я б підказав, як би краще це можна було зробити, - схвильовано розповідає Іван Фізер. – Тепер я не знаю, чи можна буде знову реставрувати скульптури. Зараз мене це найбільше хвилює.

 

У російському містечку Єйську також є пам'ятник варенику. Знаходиться він у парку, на Таганрозькій набережній, на площі біля Палацу культури. Автор цього шедевра - Інна Сапожнікова, художник і скульптор. Композиція являє собою бетонне зображення вареника, який затишно розташувався на святковій скатерчині поруч з глечиком олії. На даному творінні кубанської архітектури висікли напис російською та українською мовами: "Хай кожен живе, як вареник у маслі" ...

пам'ятник варенику в Єйську

Відзначився вареник і у Канаді. Так в провінції Альберта, в містечку Глендон 1991 року з'явився пам'ятник варенику висотою з 3-поверховий будинок. Це кулінарне блюдо з каменю важить майже 3 тонни і має висоту 9 метрів. Варто зауважити, що вареник вважається офіційним символом Глендон. Не дивним є те, що предки сучасних жителів міста любили і всіляко вихваляли вареники, оскільки саме в Канаді знаходиться найбільша в світі українська діаспора.