#FreeUkrainianSailors! "Виголив собі на потилиці герб України і тепер шокує цим персонал СІЗО", - адвокат військовополоненого моряка Терещенка Рекомендовані

П'ятниця, 15 лютого 2019 12:15 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 589 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Під час проведення слідчих дій у Москві щодо український моряк Володимир Терещенко заявив, що є військовополоненим і вимагає поводження з ним згідно з Женевською конвенцією.

Подробицями з інформаційним порталом українців світу "Стожари" поділилася адвокат Анастасія Георгіївська.

"Була в середу на слідчих діях з Володимиром Терещенком. Особисті відомості він повідомив в обсязі, передбаченому ст. 17 Третьої Женевської Конвенції. Окремо було зроблено заяву, що Володимир не визнає вину, що він є військовополоненим і вимагає застосування до нього положень Женевської Конвенції. Він також заявив вимогу звільнити його з-під варти, повернути військову форму і розпізнавальні знаки. Також ми визнали за необхідне вказати, що у Володі в липні минулого року була травма, що призвела до струсу мозку (він кілька тижнів лежав у госпіталі). Це було важливо сказати, тому що в умовах СІЗО у нього почалися головні болі, він шість разів уже звертався до лікаря, але йому "давали таблетку", але жодного разу не сказали, яку саме і обстеження не провели. А тепер він (з огляду на повну безперспективність цих звернень, як він вирішив) більше не пише таких заяв. Я наполягла, щоб він все ж написав заяву на медогляд, потрібно буде вирішувати щось із цією проблемою, тому що напади головного болю у нього трапляються декілька разів на тиждень це мінімум. Я запитала, що ж він раніше мені про це не говорив - ну і як завжди відповідь - "тому що він же справляється з цим сам, чого скаржитися, а от із зубами сам проблему вирішити не міг, тому і сказав". Словом, стійкий солдатик у своєму репертуарі", - розповіла вона.

"Він у відремонтованій теплій камері, але вона просто крихітна, менше 8 метрів. Із сусідом по камері стосунки, як він сказав "чудові", - той ставиться до Володі приблизно як до сина, весь час щось смачне готує. Зараз Володя на його прохання вчить із ним українську мову. А ще з допомогою співкамерника Володя виголив собі на потилиці герб України і тепер шокує цим персонал СІЗО. Справляє миле враження, мені сподобалося)) ще сказав, що якщо перші кілька тижнів він писав у всіх зверненнях до керівництва СІЗО "від військовополоненого Терещенка В.А.", то тепер такі заяви не приймають, змушують переписувати "по формі" - "утримується в СІЗО і т.д.", слово військовополонений не має бути", - додала адвокат.

"Листи від рідних не передавали - були на цензурі. Але сьогодні (начебто) забрали останню пачку і мають вже передати хлопцям. Як я зрозуміла, питання з листами вирішилося завдяки тому, що консули викликали начальника СІЗО і безпосередньо запитали, що тут взагалі відбувається і чому у хлопців ніякого зв'язку із зовнішнім світом. Після цього листи відразу стали передаватися. Слідчий мені підтвердив, що він за наполяганням Сергія Чуліби та інших моряків із "Яни Капу" дзвонив із приводу собачки Джессі в Керч. Її на кораблі знайшли не одразу, але тепер з нею все добре, вона від'їлася і почувається чудово. Я запитала, чи можемо ми її забрати - слідчий пообіцяв дізнатися, що і як можна зробити. Загалом у Володі Терещенка настрій чудовий, він як завжди жартує і тримається добре. До речі, що хлопці відмінно тримаються, зазначають і слідчі. Володя передає привіт і дуже дякує всім, хто його і всіх хлопців підтримує, і волонтерам за їхню неоціненну допомогу. Для них дуже важливі ці листи підтримки, які їм шлють із батьківщини", - резюмувала адвокат.