Держдеп США представив доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму Рекомендовані

Четвер, 14 березня 2019 08:56 Автор  Марта Патика Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 638 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Держдепартамент США представив щорічну доповідь про порушення прав людини в Криму після окупації півострова Росією у 2014 році.

Доповідь опубліковано в середу, 13 березня.

Так, за даними Держдепу, на території окупованого півострова зафіксовано викрадення, тортури, незаконне приміщення в психіатричні лікарні, жорстоке поводження із затриманими, "жорсткі обмеження свободи слова і свободи зібрань, а також "системна дискримінація кримських татар і етнічних українців".

У звіті наводяться дані Місії ООН з прав людини в Україні, згідно з якими в 2014-2018 роках у Криму жертвами викрадень стали 42 людини. Серед зниклих 27 українців, дев'ять кримських татар, чотири таджики, одна людина російсько-татарського походження і один узбек. Наголошується, що жодного з причетних до даних злочинів не було притягнуто до відповідальності.

Також, за інформацією МЗС України, 12 жителів Криму, які зникли після анексії, були знайдені мертвими. При цьому російська влада не розслідувала підозрілі смерті і зникнення, і іноді зараховувала їх до самогубств.

Крім того, в цей період на психіатричне обстеження проти своєї волі були відправлені 17 кримських татар.

У доповіді зазначено, що діяльність Меджлісу кримських татар залишається під забороною, попри рішення Міжнародного суду.

Нагадаємо, влітку минулого року Держдепартамент США опублікував Кримську декларацію, згідно з якою Вашингтон не визнає Крим частиною Росії. Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3116498