Військовополонений український моряк розповів комісару Ради Європи про умови утримання в СІЗО Рекомендовані

Понеділок, 08 квітня 2019 07:00 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 509 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Військовополонений український моряк Денис Гриценко розповів комісару Ради Європи з прав людини Дуні Міятович про умови утримання в СІЗО і відповів на питання щодо стану здоров'я.

Про це повідомив керівник групи адвокатів українських моряків Микола Полозов у Фейсбуці.

«Відповів на її питання щодо стану здоров'я та умов утримання, повідомив, що слідство не надає йому, а також іншим військовополоненим побачень з близькими і телефонних переговорів», — повідомив Полозов.

За його словами, Гриценко також вказав, що робота цензорів, які переглядають листування ув'язнених, незадовільна, тому що терміни передачі йому листів від рідних затягуються на 2-3 місяці.

Моряк попросив Міятович приділити особливу увагу стану здоров'я поранених військовополонених.

«За словами Дениса, його розмова англійською мовою з комісаром Ради Європи не сподобався омбудсмену Тетяні Москальковій. Вона зажадала від перекладача перекласти їй все, що Гриценко сказав Міятович», — написав адвокат.

Полозовз посиланням на інформацію від Гриценка повідомив, що Москалькова і Міятович відвідали деяких інших військовополонених моряків.

Крім того Гриценко повідомив Полозову обставини проведення амбулаторної психолого-психіатричної експертизи.

«Він докладно розповів, як його вивозили разом з військовополоненими з його судової четвірки — Андрієм Драчем, В'ячеславом Зінченком і Михайлом Власюком. За словами Дениса, возили весь день, крім інституту Сербського ще завозили в Бутирку на збірку, де він перебував кілька годин, а потім пересаджували в інший автозак», — повідомив Полозов.

Адвокат також зазначив, що напередодні президент Петро Порошенко вручив орден Богдана Хмельницького III ступеня синові Дениса Гриценка Артему.

"На жаль, новину про це я побачив уже після того, як вийшов із СІЗО, тому Денис ще про це не знає. За першої нагоди я повідомлю йому про це і покажу фото", - зазначив адвокат.

Петро Порошенко вручає орден Богдана Хмельницького III ступеня синові Дениса Гриценка Артему

Нагадаємо, українські моряки потрапили в полон після російської агресії в Керченській протоці 25 листопада 2018, троє з них отримали поранення. У РФ моряків звинуватили в незаконному перетині кордону. Українці своєї провини не визнають і вважають себе військовополоненими. Усі моряки перебувають у СІЗО на час проведення російського слідства.