Паспортний указ президента РФ Путіна нагадує дії нацистів та порушує міжнародне право Рекомендовані

Четвер, 25 квітня 2019 10:28 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 430 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль заявила, що паспортний указ президента РФ Владіміра Путіна нагадує дії нацистів, а тому потягне за собою правові наслідки.

 Про це Лана Зеркаль написала на своїй сторінці у Facebook.

"Практика надання громадянства на окупованих територіях активно використовувалася в Європі нацистами. Нацисти нав’язували німецьке громадянство населенню окупованих територій, через яке на населення поширювався примусовий призов до армії та примусова праця", - написала Зеркаль.

 

 

Російська Федерація використала інститут громадянства для порушення територіальної цілісності та суверенітету України, наголосила заступниця міністра.

Зеркаль Зазначила, що таку практику РФ вже застосовувала в окупованому Криму, і громадяни України, які відмовились від нав’язаного їм громадянства РФ, стали жертвами дискримінації.

Зеркаль нагадала, що ці порушення є предметом судового розгляду в Міжнародному суді ООН.

Разом з тим, рішення Росії спростити видачу паспортів українським громадянам на окупованих територіях Донбасу засудила й посол Британії в Україні Джудіт Гоф.

"Рішення Росії про спрощене надання громадянства українцям на  Донбасі - це чергова нахабна спроба дестабілізувати Україну. Замість того, щоб зводити бар'єри на шляху до миру, Росія повинна повністю реалізувати Мінські угоди і швидко покласти край конфлікту" - написала посол на своїй сторінці у Twitter.

 

Німеччина також засуджує рішення Російської Федерації спростити видачу паспортів українським громадянам на окупованих територіях Донбасу.

"Разом з Францією ми засуджуємо російський указ, покликаний полегшити надання російського громадянства населенню деяких частин східної України. Ці регіони є частиною української території", - йдеться в повідомленні МЗС в Twitter.