Росія судить кримськотатарську активістку за згадку в чужому дописі у Facebook Рекомендовані

П'ятниця, 31 травня 2019 06:40 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 469 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У підконтрольному Росії Київському районному суді Сімферополя на 31 травня заплановане засідання у справі кримськотатарської активістки, громадянської журналістки Лутфіє Зудієвої.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Зудієвій інкримінують ʺдемонстрацію забороненої символікиʺ.

В матеріалах справи фігурує скріншот публікації користувача Тагіра Мінібаєва від квітня 2014 року, в якому він тегнув (позначив – ред.) Зудієву.

ʺЯ до таких адмінзатримань і справ ставлюся, як до перших сигналів, які пройшли спочатку через адміністративний процес, а далі – серйозні кримінальні справи. Це очікуване явище. На жаль, не бачу іншого варіанту розвитку ситуації в Криму. Але для самих силовиків було б краще не відловлювати жінок таким ось чином. Це зайвий шум і провокаціяʺ, – сказала активістка.

Також вона розповіла, що адвокат Еміль Курбедінов зміг до неї потрапити тільки після того, як активістка пройшла медобстеження.

Російські силовики, каже активістка, вилучили у неї телефон.

30 травня в Джанкої російські силовики затримали кримськотатарську активістку, правозахисницю і громадянську журналістку Лутфіє Зудієву. Пізніше стало відомо і про затримання активістки, дружини фігуранта другої бахчисарайської ʺсправи Хізб ут-Тахрірʺ, координатора ініціативи ʺКримське дитинствоʺ Муміне Салієвої. Їм інкримінують ʺдемонстрацію забороненої символікиʺ, що передбачає адміністративний арешт. Публічних коментарів російських силових відомств щодо затримань наразі немає.

Пізніше Муміне Салієву відпустили, суд щодо неї теж має відбутися 31 травня о 9:30.

Крим.Реалії