Україна закликає міжнародні організації відреагувати на розграбування храму ПЦУ в окупованому Криму Рекомендовані

Четвер, 01 серпня 2019 06:11 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 469 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міністерство культури України закликає міжнародні організації дати правову оцінку діям російської влади окупованого Криму щодо собору Святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги Православної церкви України (ПЦУ) у Сімферополі.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті міністерства.

Як повідомляється, 24 липня 2019 року у м. Сімферополі з кафедрального собору Святих Рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Української православної церкви (ПЦУ) було викрадене церковне начиння. "Під прикриттям здійснення ремонтних робіт (які ведуться з кінця червня поточного року) за протекції так званого "Міністерства майнових і земельних відносин Криму" здійснено рейдерське захоплення і відбувається варварське псування майна Кримської єпархії Української православної церкви (ПЦУ)", - йдеться в заяві.

Разом з тим, в Міністерстві культури України наголошують, "що з початку окупації Автономної Республіки Крим Російською Федерацією здійснено численні факти правопорушень на ґрунті ненависті за ознакою релігійних переконань. Зокрема такі правопорушення, окрім «захоплення культових будинків, осквернення, пошкодження або знищення релігійних святинь», здійснено за напрямками: «викрадення та тортури», «арешти та обшуки», «заборона проведення релігійної діяльності», «переслідування за публікації релігійного характеру в інтернеті» тощо. Безпосередньо зазнали і продовжують зазнавати утисків на окупованих територіях, окрім вищезазначеної релігійної організації, представники католицьких, протестантських, мусульманських та іудейських організацій. Окреслене вказує на систематичне порушення РФ в АР Крим основоположних прав людини".