Європейський Союз не визнає результати російських "виборів" в окупованому Криму Рекомендовані

Понеділок, 09 вересня 2019 12:41 Автор  Марта Патика Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 405 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В Євросоюзі заявили про невизнання місцевих "виборів" в окупованому Криму і запевнили, що не визнаватимуть обраних на цих виборах представників.

Про це йдеться у заяві речника ЄС.

В ЄС нагадали про невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією і подальше засудження цього порушення міжнародного права.

"Тому Європейський Союз не визнає проведення виборів на Кримському півострові. Будь-хто, обраний на Кримському півострові і такий, що претендує на "представництво" населення Криму і Севастополя, не буде визнаний представником цих територій, які є українськими", - наголосили в ЄС.

"Євросоюз залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України", - сказано у заяві.

Разам з тим, Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу також зазначив, що його країна не визнає вибори в Криму і Севастополі. 

«Я підтверджую нашу рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України», - йдеться в заяві глави дипломатичного відомства Естонії. 

Подібні заяви поширили колеги Рейнсалу з Литви та Латвії - Лінас Лінкявічус і Едгарс Рінкевич. 

МЗС Польщі нагадали, що Росія порушила міжнародне право, анексувавши Крим, що підтверджує резолюція Генеральної асамблеї ООН від 27 березня 2014 року. 

«У такому контексті Польща визнає незаконними дії російської влади в окупованому Криму і вважає результати будь-яких «виборів» (на території півострова - КР) недійсними», - йдеться в заяві міністерства. 

Дипломатичне відомство Польщі попутно звернуло увагу на «тривале погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму», зокрема на арешти кримських татар. 

«Ми закликаємо до міжнародної солідарності в протистоянні таким діям Росії на включеному півострові», - додали в МЗС Польщі. 

Нагадаємо, 8 вересня в анексованому Криму незаконно провели вибори депутатів до окупаційного "Государственного совета Республики Крым" і "местных советов".

Після так званих виборів прокуратура АР Криму повідомила про підозру голові підконтрольної Кремлю виборчої комісії Михайлу Малишеву і його помічниці українці Айше Гафаровій.

А МЗС України закликало міжнародних партнерів дати принципову оцінку незаконним діям Росії з організації і проведення так званих «місцевих виборів» в тимчасово окупованому Криму, не допускати контактів на національному та регіональному рівнях з незаконними інституціями російської окупаційної адміністрації та її представниками, а також посилити зусилля з метою припинення окупації Криму.