Версія для друку

Росія битиме Україну «формулою Штайнмаєра» в ООН Рекомендовані

Середа, 25 вересня 2019 08:35 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 290 разів
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Напередодні проведення Генасамблеї ООН, Росія намагається створити собі образ «миротворця» в російсько-українському конфлікті. Кремлівські ЗМІ кілька тижнів крутили пластинку «Штайнмаєра», а для підсилення свого образу «миротворця» провели обмін полоненими.

 Про це йдеться у статті видання “Міжнародний Кур’єр”.

«Формули Штайнмаєра» Україна, поки що, не прийняла.

Але, судячи з інформаційних імпульсів із РФ, від ідеї впарити її Україні Росія не відмовилась, а тільки відтермінувала її. Відмова України від підписання згаданої «формули» стане основною темою виступів російської дипмісії з тим, щоби виставити Україну у світлі сторони, що нездатна до будь-яких домовленостей.

І справді, гортаючи стрічки новин інформаційних видань, середньостатистичний європеєць не розуміє: чому ж Україна не погоджується на компроміс зі своїми особливими регіонами?

В західному інформаційному полі відсутні пояснення України щодо її мотивацій. Натомість, численними проросійськими каналами донесення інформації на захід шириться наступне:«Україна на тимчасовій основі надає Донбасу особливий статус у день виборів, а якщо Європа вибори визнає чесними, то особливий статус має стати, згідно з українськими законами, постійним».

Виглядає все цілком пристойно. Подається все так: дайте людям провести вибори. Шукайте компроміс і живіть мирно. Ось вже Франція, Німеччина та Росія вам допомагають порозумітися, а Україна все не хоче миру.

Але для України, зважаючи на відсутність будь-якого впливу на тимчасово-окуповані території, такий варіант є неприпустимим. Представник України у Нормандській групі Леонід Кучма не поставив свого підпису і таким чином не прийняв цих умов для України. Міністр МЗС України Вадим Пристайко пояснив непідписання «технічним непорозумінням».

У чому небезпеки «формули Штайнмаєра» для України? Можна припустити, що причиною неприйняття Кучмою умов «формули Штайнмаєра» стали пункти про амністію бойовиків російсько-терористичних військ, проведення «виборів без вибору» за внутрішньоросійською схемою, а потім — можливість територій з особливим статусом впливати на формування курсу держави в цілому.  Це, безумовно, неприйнятні і небезпечні речі для України.

Однак, поза увагою аналітиків опинився факт повної відсутності Росії, як сторони конфлікту.

Ще раз: Росії немає у «формулі Штайнмаєра» як сторони, на яку покладаються певні обов’язки та відповідальність. Росії немає, як і Німеччини, Франції та США. Таким чином, вона, зі статусу сторони конфлікту, набуває статусу консультанта, який сприяє вирішенню «внутрішньоукраїнського» конфлікту.

ОРДЛО ж, в особі підконтрольних кремлю його керівників, отримує переговорний статус на рівні з Україною і стає об’єктом міжнародної політики.

Використовуючи міжнародну трибуну, на наступній Генасамблеї ООН Росія битиме Україну саме непідписанням «формули Штайнмаєра» і основним завданням України має бути пояснення світові «на пальцях», чому ця «формула» є згубною для нас. А також розвіяти ілюзії того, що вона здатна надати поштовх до встановлення миру і є лише прихованою картою в рукаві досвідченого російського шулера.

Автор статті – Михайло Салітра