"Це вартість людського життя": Зеленський показав в ООН кулю, якою вбили Василя Сліпака. Відео Рекомендовані

Четвер, 26 вересня 2019 07:39 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 490 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Генасамблеї ООН згадав відомого українця, оперного співака Василя Сліпака, якого у 2016 році вбили на Донбасі.

Володимир Зеленський почав свою промову з історії про талановитого співака, голос якого можна було б почути, якщо б не війна на сході України.

«Я розповів вам одну історію. Історію людини, для якої бути почутим стало сенсом життя. Адже цей чоловік мав божественний голос. Його називали одним із найкращих баритонів і контратенорів усього світу. Його голос звучав у «Карнегі-холі» в Нью-Йорку, соборі Нотр-Дам, лондонському «Ковент-Гардені» та «Гранд-опері» у Парижі. Кожен із вас міг особисто почути його неймовірний спів. Проте є річ, яка, на жаль, не дозволить вам цього зробити. Вона виглядає ось так», – сказав Зеленський і дістав снайперську кулю.

«12,7 міліметра, які не просто зупинили його кар’єру. Вони зупинили його життя. До речі, ось це коштує 10 доларів. І, на жаль, сьогодні на нашій планеті це і є вартість людського життя. Таких історій тисячі. Таких куль – мільйони. Ласкаво просимо у 21 сторіччя – вік можливостей, де замість бути почутим у вас є можливість бути вбитим. Людину, про яку я зараз розповів звали Василь Сліпак. Це українець, соліст Паризької національної опери, який загинув на Донбасі, захищаючи Україну від російської агресії», — емоційно заявив український президент.

32 ma232323in1

Василь Сліпак загинув на Донеччині вранці 29 червня 2016 року від кулі снайпера. Львів’янин, випускник місцевої консерваторії останні майже 20 років жив і працював у Франції. В останні роки був артистом Паризької опери. Учасник паризького Євромайдану. З початком агресії Росії проти України повернувся на батьківщину і пішов добровольцем у ДУК «Правий сектор».

Зеленський нагадав, що війна на Донбасі і анексія Криму тривають п’ять років. За цей час в Україні - понад 13 тисяч загиблих, 30 тисяч поранених і 1,5 млн осіб, які були змушені покинути свої будинки.

«Щорічно ці цифри звучать тут, з одною маленькою поправкою. Щорічно ці цифри зростають. Завершення війни, повернення всіх окупованих територій є моїм завданням, але не ціною життя наших громадян. Саме тому ми потребуємо світової підтримки», — резюмував він.

 

 

"Не думайте, що війна десь далеко. Методи її ведення, технології та озброєння призвели до того, що наша планета вже не така велика. І сьогодні часу, який я витратив на останній абзац, достатньо, щоб зруйнувати Землю повністю", - заявив Зеленський.