Ситуація в тимчасово окупованому Криму дедалі погіршується – доповідь Генерального директора ЮНЕСКО Рекомендовані

Вівторок, 01 жовтня 2019 08:54 Автор  Марта Патика Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 340 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ЮНЕСКО оприлюднила чергову доповідь Генерального директора Організації щодо ситуації в тимчасово окупованому Криму у сферах освіти, науки, культури, поширення інформації та функціонування ЗМІ, підготовлену на виконання рішення 205-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Про це повідомляє Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

Як зазначається, доповідь містить актуалізовану інформацію про ситуацію в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму, зібрану ЮНЕСКО, а також надану українською стороною та низкою міжнародних інституцій – Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, Представником з питань свободи ЗМІ ОБСЄ,  Міжнародною радою з охорони пам'яток та історичних місць (ICOMOS), Amnesty International.

У документі констатується подальше погіршення ситуації на півострові в усіх сферах компетенції ЮНЕСКО. Наводяться конкретні факти грубих порушень прав і свобод людини, насамперед українців і кримських татар, фундаментальних принципів і норм Організації, зокрема з питань забезпечення освітніх і культурних прав, перешкоджання вільному поширенню інформації та діяльності ЗМІ, численних випадків переслідувань і незаконних арештів журналістів.

Наголошується на руйнівних діях російської окупаційної влади в тимчасово окупованому Криму, що реально загрожують збереженню універсальної культурної і історичної цінності та автентичності українських об’єктів культурної спадщини, зокрема об’єкту «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» – із  Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та Ханського палацу у м.Бахчисарай – з Попереднього списку всесвітньої спадщини. 

У доповіді повідомляється про запровадження першого етапу прямого моніторингу ЮНЕСКО ситуації в тимчасово окупованому Криму, зокрема перші два візити експертів ЮНЕСКО в Україну з метою збору інформації про ситуацію у галузі науки та функціонування ЗМІ на тимчасово окупованому півострові.

Доповідь буде розглянута на 207-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що відбудеться з 9 по 23 жовтня 2019 року у Парижі.