Жінок ґвалтували мертвими - дослідили поховання жертв НКВД Рекомендовані

Субота, 05 жовтня 2019 01:10 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1059 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Дубно на Рівненщині дослідили масове поховання жертв НКВД, знайдене на території військової частини.

Завдяки документам історики встановили, що вбиті є українцями та німцями. Дітей серед них немає, повідомляє "Радіо Трек".

6666666666 47c2d 4a06f1"Нам вдалось встановити деякі імена та прізвища. Поки ми не можемо їх називати, адже до 8 жовтня тривають деякі експертизи. Розкопками займались історики меморіально-пошукового центру "Доля", як тільки вони нададуть усі документи – ми розкажемо деталі. Зараз лише можу підтвердити, що у вівторок, 8 жовтня, об 11 годині на Семидубському кладовищі відбудеться жалобний захід "Коли ви вмирали вам дзвони не грали", де буде і мітинг-реквієм і поминальна служба. Кожні рештки будуть в окремій домовині, тобто буде 29 домовин", - повідомила начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Дубенської міської ради Ерна Шевчук.

Розшукали німецький документ за 1 липня 1941 року "Розстріл комісарів НКВС і партійних функціонерів, а також доповідь про розстріл органами НКВС 400 етнічних німців і українців у в'язниці м. Дубно".

"Слід особливо відзначити, що вдалося встановити сліди зґвалтування щонайменше в однієї ув'язненої жіночої статі, яка серед інших дев'яти жінок була зґвалтована, вже бувши розстріляною. Про це свідчить те, що нижня частина живота у жінки була оголена, одяг був задертий вгору, ноги розсунуті під кутом, характерним для здійснення статевого акту, а в піхві були знайдені сліди сперми. Про те, що жінку зґвалтували вже після розстрілу, свідчить положення ніг — якби її розстріляли після статевого акту, то ноги б прийняли зовсім інше положення, характерне для смертельної агонії", – пишуть німці.

У Дубні 8 жовтня буде мітинг-реквієм. Його проведуть на Семидубському кладовищі з нагоди перепоховання знайдених на території військової частини закатованих людей.

Останки перепоховають 8 жовтня.