Росія збрехала Міжнародному трибуналу про те, що повернула Україні захоплені кораблі, - Ігор Воронченко Рекомендовані

Вівторок, 08 жовтня 2019 12:04 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 831 разів
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко заявляє, що Росія повідомила Міжнародному трибуналу з морського права неправдиву інформацію про повернення трьох українських військових кораблів, захоплених в Керченській протоці.

Про це Воронченко розповів "Українським Новинам".

За його словами, після повернення 7 вересня 24 українських моряків російська сторона заявила суду, що повернула особовий склад і кораблі.

"Вони відповіли, що віддали кораблі і особовий склад. Вони офіційно доповіли суду", - підкреслив Воронченко.

Насправді, на думку Воронченка, Росія не хоче повертати кораблі, тому що вони є доказом агресії. "Ну ви уявляєте, якщо вони нам віддадуть катер "Бердянськ" з простреленою рубкою, що буде?" - пояснив він.

Воронченко також зазначив, що Міністерство закордонних справ України відправило РФ запит про повернення кораблів, але наразі не отримало відповіді.

Нагадаємо, українські моряки були захоплені 25 листопада 2018 року у нейтральних водах Чорного моря. Росія визнала обстріл і захоплення українських кораблів, при цьому звинуватила моряків у "порушенні кордону".

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права ООН виніс рішення, що Росія повинна звільнити усіх українських моряків. Росія заявила, що не виконуватиме вимоги трибуналу.

7 вересня Україна і Росія обмінялися полоненими у форматі "35 на 35". Зокрема, РФ звільнила 24 українських моряків ВМС, захоплених у полон, а також інших політв'язнів.

4 жовтня Україна і ЄС у ОБСЄ закликали Росію повернути захоплені кораблі.

Останнє редагування Вівторок, 08 жовтня 2019 12:22