«Вони виглядають старішими на 10-15 років»: консулу вдалось відвідати в'язнів Кремля Дудку та Бессарабова Рекомендовані

Понеділок, 20 січня 2020 11:12 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 256 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В.о. генерального консула України в Ростові-на-Дону (РФ) Тарас Малишевський відвідав засуджених у “справі українських диверсантів” севастопольців Володимира Дудку та Олексія Бессарабова, яких утримують у колоніях на півдні Росії.

Про це Малишевський повідомив в ефірі “Громадського радіо”.

“Це була наша перша зустріч. Раніше я бачив їх тільки на фотографіях. І коли до мене привели наших громадян, це було як переміщення у майбутнє, бо це були люди на 10-15 років старші, тобто вони постаріли. Звичайно, дається взнаки і харчування, і перебування в дуже скрутних умовах”, — розповів консул.

За словами Малишевського, утримуваного Володимира Дудку перевели на дієтичне харчування.

“Уявіть собі, він розповідав, що коли був у Лефортово, то бачив у каші м’ясо, тобто людина розповідає, що вона колись їла м’ясо”, — додав Малишевський.

Його розмови з ув’язненими фільмували на відеокамеру працівники колоній. “Тобто кожне слово в’язня може бути використане проти нього, бо консул піде, а він залишиться”, – зазначив Малишевський.

Нагадаємо, 4 квітня в окупованому Росією Криму двох фігурантів «справи українських диверсантів» — Володимира Дудку та Олексія Бесарабова — засудили до 14 років позбавлення волі.

Володимира Дудку, Олексія Бесарабова і Дмитра Штиблікова затримали 9 листопада 2016 року в Севастополі. Їх звинуватили ніби-то в підготовці диверсії організованою групою і зберіганні зброї.

16 листопада 2017 року підконтрольний Росії «Севастопольський міський суд» «засудив» Дмитра Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму після того, як він уклав досудову угоду зі слідством, визнавши свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили, що може підтверджувати тиск на нього з боку слідства.

Дудка і Бесарабов повністю заперечують свою провину.