Росія роздає свої паспорти сиротам на окупованій українській території

Вівторок, 21 січня 2020 08:57 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 496 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ці діти не можуть приїхати на вільну територію за легальними документами, пропагандисти знімають їх як щасливих нових громадян Росії, а також так званих "громадян "ЛДНР".

Про це повідомляє Радіо Свобода.

На камеру підлітки говорять, як вони щасливі стати "громадянами великої Росії і ЛДНР". При цьому дуже багато з них поки що просто не зрозуміли, що з ними зробили. А у них відібрали Батьківщину.

Експерт з прав дитини, колишня фахівець з усиновлення офісу Уповноваженого президента з прав дитини Людмила Волинець пояснює: оскільки "паспортизація" на цих окупованих територіях почалася вже давно, діти-сироти дійсно отримують так звані "документи" "ЛДНР". Але, поки що Україна не може цьому протидіяти – не розроблено жодної процедури, щоб діти мали змогу замінити ці "паспорти" на українські документи.

"Я сподіваюся, що тоді, коли буде вирішено питання деокупації регіонів, то абсолютно чітко буде передбачена процедура заміни чи ігнорування, не знаю, яку процедуру придумають наші законотворці, але ці діти будуть отримувати паспорт України, як і будь-які інші діти, які зараз з мамою не можуть приїхати на територію, підконтрольну Україні, за паспортами", – каже Людмила Волинець.

Протягом двох років активісти та експерти боролися за скорочення процедури отримання українського свідоцтва про народження для дітей з ОРДЛО, зазначає Уповноважена президента з прав дитини.

"Якщо дитина народилася на окупованій території після початку військових дій, і така дитина потрапляє на території підконтрольну Україні, то вона протягом 24 годин визнається як дитина, яка народилася на території України. Суд видає рішення, і на його підставі у будь-якому РАЦСі цим дітям видається свідоцтво про народження", – пояснює процедуру Людмила Волинець.

Також полегшена процедура визнання факту смерті батьків на непідконтрольній території. Раніше жоден офіційний орган в Україні не приймав довідки з окупованих територій. Зараз треба звернутися до суду, який ці "документи" приймає, бере до відома, і на підставі цього рішення людина отримує документи українського зразка.