Законопроект про свята від Українського інституту національної пам'яті

Четвер, 13 квітня 2017 11:06 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Закінчилося громадське обговорення законопроекту про свята, пам'ятні дні і скорботні дати, за підсумками якого на сайті Українського інституту національної пам'яті була опублікована нова редакція документа. Про це у себе в Facebook  повідомив директор відомства Володимир В'ятрович. 

За його словами, УІНП надійшло 672 звернення від громадян, партій, організацій та державних установ. 

"Документ доповнено новою категорією - "Міжнародні дні", куди включені, серед інших, 8 березня - День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) і 1 травня - День праці (буде вихідним)", - написав він. 

Оскільки українці не підтримали намір ввести 9 березня Шевченківський день і День сім'їв другу п'ятницю вересня як вихідні святкові, цю пропозицію знято з календаря.

"Інститут прислухався до побажань громадськості і включив в проект традиційне свято -День Святої Трійці. Другий день після Великодня і Трійці (понеділок) залишаєтьсявихідним", - уточнив В'ятрович.

Також в категорію традиційних свят потрапило Різдво за григоріанським календарем (25 грудня), яке, однак, не буде вихідним.

Законопроектом пропонується не переносити на понеділок неробочий святковий день,якщо він припадає на вихідний (крім Різдва за юліанським календарем 7 січня).


Повний список дат можна подивитися ТУТ

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається