Українці в Росії та жителі окупованого Криму і ОРДЛО почали масово оформляти українські біометричні паспорти

П'ятниця, 02 червня 2017 07:05 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Такі білборди розміщені на дорогах на виїзді з окупованого Криму Такі білборди розміщені на дорогах на виїзді з окупованого Криму

Після оголошення безвізу з ЄС для України спостерігається різке зростання випадків, коли біометричні паспорти масово оформляють як жителі окупованих територій так і українці, які виїхали в РФ з ідеологічних причин. Так, українці в Росії почали штурмувати українські дипвідомства, щоб оформити нові біометричні документи. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За перші п'ять місяців 2017 року за біометричними паспортами в українські дипустанови в РФ, за даними відомства, звернулося 1 538 осіб. Це майже 60% від числа прохачів за весь 2016 й. При цьому приблизно половина з них - вихідці з окупованих районів Донбасу та Криму.

Зазначається, що на українській території - у відповідальних за видачу паспортів інстанціях на сході країни і в регіонах, прилеглих до Криму, частка подібних "потойбічних" громадян-прохачів нижча. Але і там їх стає дедалі більше.
Як відомо, попит народжує пропозицію, і ось уже в соцмережі ВКонтакте, яка заборонена в Україні, але діє на окупованих територіях і в Росії, з'явилися сотні оголошень про посередницькі послуги під час оформлення українського закордонного паспорта для жителів Донбасу і Криму.
У Донецьку посередники, наприклад, крім офіційного адмінзбору за паспорт - 557 грн за оформлення в 20-денний термін і 810 грн за сім днів, - беруть доплату від 1,2 тис. грн до 3 тис. грн. У Криму розцінки вищі - від 3 тис. до 4 тис. грн. За ці гроші охочих оформити біометрику доставляють на мікроавтобусі в один з пунктів оформлення на підконтрольній Україні території. А вже на місці проводять без черги на фотографування і зняття відбитків пальців.
 
Водночас деякі експерти - як українські, так і міжнародні - закликають офіційний Київ використовувати біометричні паспорти як один з доказів переваги бути українцем.
"Політика держави повинна давати максимальні можливості для отримання біометричних паспортів всім", - упевнений Вадим Валько, юрист організації Донбас SOS. Він вважає: якщо мешканці Донбасу і Криму будуть подорожувати, побачать рівень життя в Європі, то, коли постане питання реінтеграції окупованих територій, боротьбу за людей Україна виграє.
 
"Якщо з боку української влади не буде зроблено жодних перешкоджаючих заходів для отримання біометричних паспортів і буде максимально лояльне ставлення до кримчан, це дозволить відкрити горизонти для людей, які живуть на окупованій території і не мали можливості їздити за кордон, знайомитися з тим, що відбувається в тих частинах світу", - розповіла координатор громадської організації "КрымЅОЅ" Таміла Ташева

"Думаю, це буде позитивно сприйнято кримчанами, вони більше прив'язані до України", - додала Ташева.