У Києві демонтують 10 пам'ятників та 18 пам'ятних знаків

Вівторок, 20 червня 2017 06:17 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Згідно законодавства стосовно декомунізації, у столиці України налічується ще 28 об'єктів, серед яких 10 пам'ятників та 18 пам'ятних знаків, які підлягають демонтажу згідно із законом про декомунізацію. Усіх їх збираються демонтувати у найближчий час.

Про це розповів директор Українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. 

"За підрахунками Інституту, за станом на 15 червня 2017 року Києві не демонтованими залишаються 10 пам'ятників і 18 пам'ятних знаків", - сказав В'ятрович.

Зокрема, скульптура автора роману "Як гартувалася сталь" Миколи Островського, радянського військового діяча Михайла Кирпоноса, кінна статуя Щорсу і скульптурна композиція екіпажу бронепоїзда "Таращанець".

Серед пам'ятних знаків демонтажу підлягають барельєф "Більшовикам 1918 року" в Печерському районі (завод "Арсенал"), барельєф Леніну на станції метро "Театральна", а також пам'ятна дошка міністру оборони СРСР Андрію Гречко.

  • Наприкінці зими у Києві лишалося 29 пам'ятників та пам'ятних знаків із радянськими символами, які підлягають демонтажу відповідно до закону про декомунізацію.
  • Влітку 2016 року перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс заявив, що пам'ятник Миколі Щорсу у столиці наразі не можуть демонтувати, адже він є об'єктом культурної спадщини.