Парад до Дня незалежності: сюрпризи та цікаві подробиці

П'ятниця, 11 серпня 2017 05:51 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

24 серпня 2017 року на 26-річницю Незалежності України у центрі Києва відбудеться урочистий парад. Цього року на киян та гостей міста очікують сюрпризи. Подробиці поки що тримаються у таємниці, але стало відомо, що декотрі з них пов'язані з історичними подіями часів Української Народної Республіки.

По Хрещатику пройде група прапороносців у новій церемоніальній формі з бойовими прапорами війська Української Народної Республіки, - повідомили в Укрінформ з посиланням на Міністерство оборони України.

"Вони вперше вийдуть із прапором Першого Українського козацького полку імені Богдана Хмельницького, який у 1917 році брав участь у параді на вулиці Хрещатик. На параді також пронесуть бойовий прапор Третьої Залізної стрілецької дивізії Армії УНР", - розповіли у прес-службі.

Зведений духовий оркестр виконає запорізький марш для урочистих військових подій, написаний композитором Миколою Лисенком, який використовувала Армія Української Народної Республіки.

Очікується, що військовим підрозділам офіційно буде присвоєно імена історичних постатей, зокрема, полковника Армії УНР та засновника ОУН Євгена Коновальця, гетьмана Івана Виговського, Короля Данила Галицького.

На урочистому військовому параді до Дня Незалежності цьогоріч на Майдані Незалежності візьмуть участь понад 4,5 тис. українських військовослужбовців. В пішому марші братимуть участь близько 3100 осіб і ще півтисячі - учасники військових оркестрів.

Крім того, за планом, участь у марші візьмуть резервісти з АТО, а також члени країн-партнерів. У параді буде задіяно близько 70 одиниць військової техніки. З них 25 одиниць абсолютно нових зразків техніки, розробленої на українських заводах. Решта техніки - модернізована.

В урочистих заходах візьмуть участь військові підрозділи від близько 10 країн Північноатлантичного Альянсу та Грузії.

На параді військовослужбовці роти Почесної варти продемонструють оновлені зразки форми. Військовослужбовці Національної гвардії України також продемонструють нову форму одягу, створену з урахуванням світових трендів.