Українців застерігають щодо поїздок до Білорусі

Четвер, 14 вересня 2017 12:57 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Після того, як у Гомелі затримали і переправили в російське СІЗО Павла Гриба, їхати в Білорусь може бути небезпечно. Адже російські спецслужби вигадують справи проти українських громадян і всіляко їх переслідують уже не тільки на території Росії.

Про це глава МЗС Павло Клімкін розповів в інтерв’ю "Укрінформу".

Клімкін заявив, що російські спецслужби діють на території Білорусі, і, на його думку, українські громадяни мають зважувати, яким чином їздити туди.

"Після того, як Гриб зник із території Білорусі, ми маємо говорити про небезпеку перебування українських громадян не тільки на російській території. Хочу скористатися цим інтерв'ю і ще раз попередити громадян України про небезпеку перебування на російській території, де всі російські спецслужби послідовно діють проти наших громадян. Але зараз у нас створилася ситуація, коли ми бачимо, що російські спецслужби діють також на території Білорусі, і я вважаю, що українці мають зважувати, яким чином їздити туди", - зазначив Клімкін.

Також очільник МЗС зазначив, що РФ не допускає до Гриба українських консулів.

"Викрадення Павла з території Білорусі – це надзвичайно серйозна справа, і нам потрібно з'ясувати, як це відбулося. Для цього ми відслідковуємо інформацію з різних джерел. Росія не допускає до Гриба наших консулів, але ми будемо тиснути усіма можливими способами, і як тільки з'ясуємо всі обставини, за цим будуть подальші кроки", - прокоментував Клімкін.

Нагадаємо:

24 серпня на території Білорусі зник син екс-співробітника Держприкордонслужби 19-річний Павло Гриб.

Офіцер вважає, що його сина могли виманити та викрасти російські спецслужби.

За даними Гриба-старшого, Павло знаходиться в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт). Ініціатором є російське управління ФСБ по Краснодарському краю Росії. Білоруські прикордонники заявили, що про хлопця їм нічого не відомо.

31 серпня Білорусь офіційно визнала, що зниклий українець Гриб перетнув їхній кордон.

2 вересня очільник СБУ Василь Грицак заявив, що зниклий у Білорусі українець Павло Гриб найімовірніше в руках ФСБ.

7 вересня стало відомо, що син українського офіцера Павло Гриб, який раніше зник у Білорусі, перебуває у СІЗО Краснодара за звинуваченням у тероризмі.

МЗС України висловило рішучий протест російській стороні у зв'язку з безпідставним затриманням громадянина України Павла Гриба.​

Росія арештувала викраденого українця Гриба до 17 жовтня.