Національний банк України ввів в обіг нову монету «50 років Світовому конгресу українців»

Середа, 27 грудня 2017 06:54 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
монета «50 років Світовому конгресу українців» монета «50 років Світовому конгресу українців»

Нова монета присвячена Світовому конгресу українців.

Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету «50 років Світовому конгресу українців» номіналом 5 гривень та тиражем 35 тисяч штук. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Присвячена діяльності міжнародної координаційної надбудови українських громад у діаспорі, яка протягом 50 років представляє інтереси мільйонів українців у світі. Метою діяльності СКУ є поширення на планеті принципів демократії, захист прав людини, підтримка незалежності, територіальної цілісності, національної ідентичності та економічного розвитку України — духовної Батьківщини українців, які проживають за її межами. З 2003 року СКУ визнаний економічною та соціальною радою Організації Об'єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом», — йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: на тлі стилізованого зображення моделі Землі — стилізоване під вишивку декоративне дерево; ліворуч — малий Державний Герб України та напис півколом УКРАЇНА, праворуч номінал 5/ ГРИВЕНЬ (півколом); рік карбування монети 2017 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України — у центрі декоративного дерева.

монета ску

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення снопа з перевеслом, що символізує об`єднуючу та гуртуючу діяльність СКУ в усьому світі; по обидва боки від якого роки 1967 та 2017; написи по колу СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ (угорі), UKRAINIAN WORLD CONGRESS.

im 6887 1

Монета «50 років Світовому конгресу українців» із нейзильберу виходить номіналом 5 гривень тиражем 35 тисяч штук.

Роздрібна ціна монети складає 43 гривні.