"В єдності - сила". У Львові науковці обговорили українсько-болгарські відносини

П'ятниця, 02 березня 2018 13:46 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(7 голосів)

1 березня 2018 року у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся науково-практичний круглий стіл, присвячений історії та перспективам розвитку українсько-болгарських відносин. 

Українські науковці, представники болгарської, грецької та білоруської громад, славісти та історики, а також болгаролюби, зібрались, щоб обговорити як історію розвитку відносин Болгарії та України, так і напрацювати цікаві конструктивні ідеї для поглиблення добросусідських відносин української та болгарської громад.

Незважачи на довгу та плідну історію болгарсько-українських відносин, такий захід, до якого були залучені науковці та представники болгарської громади в Україні відбувся вперше.  Організаторами наукового заходу стали громадська організація "Західноукраїнське болгарське національно-культурне товариство імені Сави Шеретова", Західний науковий центр НАН і МОН України (Львів) та Інститут Маркіяна Шашкевича.

Зустріч  науковців "Україна та Болгарія: споріднені слов'янським походженням і спільною історією, взаємини і перспективи" відбулася за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Посольства Болгарії в Україні. Присвячена ця подія 140-ій річниці визволення Болгарії від Османського іга.

У своєму привітальному слові голова Західного наукового центру НАН України Зіновій Назарчук зазначив, що Болгарія та Україна - дві православні країни з дуже різним історичним досвідом, різною історією державності, різними загрозами впродовж історії - опинилися нині на передньому краї поглиблення євроінтеграційних процесів.

Учасників круглого столу також привітала Заступник мера з питань культури та освіти м.Бургас, Болгарія - Йорданка Бенова-Ананієва, а також Голова громадської організації "Західноукраїнське болгарське національно-культурне товариство імені Сави Шеретова" - Людмила Куликівська.

Свої доповіді щодо розвитку відносин, релігійного та культурного взаємообміну між Україною та Болгарією представили директор Інституту славістики ЛНУ ім.Франка - Ігор Шпик, доктор юридичних наук, професор Сергій Пєтков.

Марьяна Біль, представник Інституту регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього, розповіла про історичні та сучасні міграційні процеси між країнами.

Кандидати філологічних наук Ольга Албул та Галина Бушко представили доповіді про історію та сучасний стан розвитку болгаристики у Лівівському Університеті. Ольга Албул також розповіли про розвиток україністики у Софійському Університеті та внесок українських науковців у популяризацію української культури у Болгарії.

В результаті цікавої дискусії за участю представників бізнесу Тарас Гринчишин - представник департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА висловив зацікавленність у реалізації проектів з національними меншинами та зазначив необхідність проведення подібних заходів.

Захід закінчився творчою зустрічю з поетесою з м. Краматорськ - Галиною Онацькою, яка представила учасникам та гостям свої поезії присвячені Болгарії та Україні.

"Ми продовжуємо на прикладі двох споріднених історією Держав Болгарії і України показувати нашу єдність. "В ЄДНОСТІ - СИЛА"!