У Львові відбудеться конференція "Україна пам’ятає – світ визнає", присвячена Голодомору

П'ятниця, 13 квітня 2018 07:23 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», організовує захід «Україна пам’ятає – світ визнає», який присвячений Голодомору.

В рамках заходу відбудеться зустріч зі Стефаном Романівим (Мельбурн, Австралія) – головою Міжнародного координаційного комітету у справі Голодомору, генеральним секретарем Світового конгресу українців, президентом Союзу українських організацій Австралії.

Захід «Україна пам’ятає – світ визнає», відбудеться у Львівській політехніці 17 квітня. Стефан Романів спілкуватиметься зі студентами, науковцями, видавцями, журналістами та представниками громадськості.

«За радянської доби в умовах бездержавності саме українська діаспора вперше розгорнула масштабні міжнародні інформаційні кампанії з дослідження, висвітлення правди та вшанування пам’яті жертв Голодомору, які отримали великий резонанс у світі та сприяли засудженню злочинів радянської влади, – зазначає директор МІОКу Ірина Ключковська.

– За роки незалежності України українці у десятках країн світу відкрили низку меморіальних комплексів та пам’ятників жертвам Голодомору, підготували багато наукових праць, провели кілька міжнародних конференцій та публічних акцій, серед яких – «Незгасима свічка», «Народ мій завжди буде!», «Свічка моління», «Україна пам’ятає – світ визнає» тощо. Участь у цих заходах взяли сотні тисяч людей на усіх континентах».

Ірина Ключковська зазначає, що провідну роль у цій діяльності відіграв Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору Світового конгресу українців, а головне завдання цієї інституції – привернути увагу світової громадськості до питання визнання Голодомору Геноцидом українського народу та вшанувати пам’ять жертв цього злочину в усьому світі. «Важливим результатом послідовної діяльності СКУ та української діаспори стало визнання Голодомору геноцидом українського народу у 17 країнах світу», – говорить директор МІОКу.

На події, що проходитиме в актовій залі університету (вул. Степана Бандери, 12), організатори представлять виставку «Світовий конгрес українців: правда про Голодомор», а також презентують просвітницькі проекти про дослідження Голодомору інституціями української діаспори, що їх реалізував  МІОК з участю студентів Національного університету «Львівська політехніка».

Джерело: day.kyiv.ua