У Львові з’явиться пам’ятник українцям «Закерзоння»

Четвер, 19 квітня 2018 08:16 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Львові зявиться пам’ятник українцям, які стали жертвами депортації у ХХ столітті, у сквері на перехресті вул. Снопківської та вул. В. Стуса.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Проект зараз знаходиться на фінальній експертизі. Є дві суми до оплати – 60 тис та 1,2 млн грн, але ця сума буде актуальна, коли проект вийде з експертизи, щоб ми оплатили, коли проект буде готовий. Район готовий розпочинати роботи», - розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Нагадаємо, 5 січня 2017 року під час засідання виконавчого комітету  затвердили містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на спорудження пам’ятника українцям, які стали жертвами депортації у ХХ столітті, у сквері на перехресті вул. Снопківської та вул. В. Стуса.

ЗакерзонняЗакерзоння — науково-публіцистична назва українських етнічних територій, розташованих на захід від так званої лінії Керзона, які входили до складу Польщі. До цих земель належать, з півдня на північ—Лемківщина, Надсяння, Сокальщина, Равщина, Холмщина і Підляшшя. Загальна площа Закерзоння становить понад 20 тис. км², на якій проживало до виселення понад 850 000 українців.

Протягом жовтня 1944 — серпня 1946, за даними польських джерел, до України (тоді — УРСР у складі СРСР) було виселено 482 тис. осіб, та бл. 160 тис. в результаті операції "Вісла". На центрально-північному Підляшші залишилося ще близько 200 тис. українців не зачеплених переселенням, бо тут була розмита їх національна свідомість, або ж їх зараховували до білорусів, як і в пізніші часи.