У Києві має з'явитися сквер Василя Сліпака!

Понеділок, 07 травня 2018 06:50 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Проект скверу Проект скверу

Кияни підтримали петицію про створення скверу імені Василя Сліпака та електронна петиція “Надати земельній ділянці на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік статусу Арт-скверу ім. соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака” набрала необхідну, згідно з рішенням Київської міської ради, кількість голосів та прийнята до розгляду.

Відтак, вказану ініціативу підтримали 10086 осіб, при мінімально необхідних 10000, повідомляють "Стожари" з посиланням на повідомлення Київської міської державної адміністрації.

Київський міський голова Віталій Кличко уже доручив виконавчому органу Київради (КМДА) розглянути електронну петицію. Окрім того, зазначену ініціативу в установленому порядку мають розглянути постійні комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, екологічної політики, а також із питань культури, туризму та інформаційної політики.

Автор петиції Євген Романенко закликає вшанувати пам'ять Героя України, кавалера ордена “Золота Зірка”, оперного співака Василя Сліпака, який героїчно загинув на Сході країни. Зокрема, пропонується створити у центрі столиці, на Андріївському узвозі, культурно-мистецький сквер, що носитиме ім’я Героя. За словами Євгена Романенка, арт-сквер стане майданчиком, на якому збиратимуться і пропагуватимуть українську культуру митці, громадські діячі, звучатиме українська пісня, проводитимуться дитячі мистецькі та музичні конкурси тощо. Уже напрацьовано перший громадський проект дизайну облаштування культурно-мистецького скверу імені Василя Сліпака. 

Василь Сліпак, соліст Паризької опери, володар унікального голосу, загинув 29 червня 2016 під Донецьком від кулі російського снайпера.