Київська рада підтримала ідею створення Скверу ім.Василя Сліпака у столиці України

Субота, 26 травня 2018 10:51 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Василь Сліпак Василь Сліпак

Київрада офіційно підтримала петицію про створення скверу імені Василя СЛІПАКА.

Відомо, що арт-сквер буде знаходитися біля Андріївського узвозу. Таке рішення озвучила постійна комісія міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Про це повідомляють "Стожари" з посиланням на інформаційний портал "44". 

Алла Лазарева - кореспондент видання "Український Тиждень" у Парижі, колега Василя Сліпака у волонтерській сфера, так прокоментувала цю подію:

- Як ти ставишся до ідеї назвати на честь Василя СЛІПАК саме арт-сквер, а не вулицю або інший "звичайний" об'єкт?

- Це хороша ідея, оскільки сам він був яскравим, талановитим артистом. Впевнена, з часом з'являться і школи, і вулиці. Таких людей не можна забувати. Вони потрібні в якості світоглядного орієнтира і прикладу самопожертви.

- Ти сумнівалася в успіху петиції серед киян?

- Трохи. Люди іноді бувають ледачими по відношенню до нескладних жестів, що не заберуть більше п'яти хвилин дорогоцінного часу. От якби було можна голосувати телепатично - інша справа.

- Як ти вважаєш, ім'я Василя СЛІПАК допоможе захистити зелену зону від потенційних претензій київських забудовників?

- Впевнена, що допоможе. Ніякої містики, просто вірю, що людські душі живуть стільки, скільки про них пам'ятають ... Думаю, опонентам забудов буде простіше аргументувати свою незгоду, посилаючись на особистість Василя, на несумісність подібного сусідства. Кожне місто визначає себе таким, як люди, пам'ять яких він шанує.

Згідно з нинішнім законодавством України, перейменування об'єктів в честь фізичних осіб відбувається виключно за результатами громадських обговорень. Але петиція про сквері імені Василя СЛІПАК впоралася із завданням, зібравши більше підписів, ніж було потрібно.