Зі сльозами на очах: зворушливі кадри повернення українських моряків

Понеділок, 30 липня 2018 08:34 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

28 липня, додому повернулися 12 українських моряків, які 14 місяців перебували на судні, заарештованому в порту Лавріо (Греція). Вони всі члени екіпажу контейнеровоза Mekong Spiritв, ще п’ять чоловік, згідно з рішенням суду, перебуватимуть у Греції до з'ясування всіх обставин.

В ніч на 28 липня у міжнародному аеропорту "Одеса", родичі та друзі зустрічали українських моряків.

"Повернути в Україну з Греції залишилося капітана, старпома і двох матросів", - зазначають моряки.

Нагадаємо, судно Mekong Spirit було затримано в Греції за підозрою у перевезенні вибухових речовин і боєприпасів у травні минулого року. На борту контейнеровоза перебували українські моряки.

Судно, яке прямувало з Ізміра (Туреччина) в порт Судан, було затримано грецькою береговою охороною у територіальних водах Греції і під конвоєм доставлено до грецької військової бази.

Капітана звинувачують, зокрема, в тому, що він не поінформував владу Греції про наявність небезпечного вантажу на борту – вибухівки для гірських робіт, мисливських і спортивних патронів, які є частиною комерційного контракту між компаніями Туреччини та Судану”, – розповіли моряки.

Основна умова – обов’язкова щомісячна реєстрація в Генеральному консульстві Греції в Одесі. Решта членів екіпажу – капітан, старпом і матроси – перебувають в Греції до з’ясування всіх обставин.

Раніше український омбудсмен Людмила Денісова повідомляла, що у тюрмах Греції перебуває 161 українець, із них 112 осіб – за звинуваченням у перевезенні морем нелегальних мігрантів.