День Державного Прапора України

Четвер, 23 серпня 2018 06:15 Автор  Марта Потика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Друзі, редакція сайту щиро вітає кожного з Днем Державного Прапора України.

Наш прапор пов`язаний з героїчною боротьбою українського народу за свободу та незалежність від імперій і тоталітарних режимів.

День Державного Прапора України святкується щорічно 23 серпня. Цю дату встановлено у серпні 2004 року згідно з Указом Президента України № 987/2004.

Використання жовтого та блакитного кольорів різних відтінків на прапорах України (Русі) простежується від прийняття християнства.

У середині XVII століття набувають поширення блакитні або сині полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.

Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

22 березня 1918 р. Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 - в Карпатській Україні.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

За 27 років відновленої Незалежності цей Прапор міцно укорінився у нашій свідомості, життя без нього зараз вже навіть не можна уявити. Ми бачили його під час народних свят і фестивалів; після переможних змагань українських олімпійців; на футбольних полях та боксерських рингах. Але найбільшу народну повагу і шану прапор здобув під час Революції гідності. Зараз він надихає українських патріотів-бійців за визволення Донецької та Луганської областей України від проросійських загарбників, відновлення територіальної цілісності нашої держави.