З України щорічно виїжджає мільйон громадян, - Клімкін

Вівторок, 04 вересня 2018 06:34 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ситуацію, за якої Україну покидає 1 млн громадян на рік, міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав "катастрофічною".

З України щорічно виїжджає приблизно мільйон громадян. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив 3 вересня в ефірі телеканала ICTV, відповідаючи на запитання про ефективне використання української діаспори за кордоном.

"У нас дійсно катастрофічна ситуація – приблизно мільйон українців виїжджає кожного року. Ми вважаємо, що, на жаль, ця тенденція найближчим часом збережеться", – сказав він.

Клімкін також зазначив, що в Польщі, за останніми даними, живе приблизно 1,4 млн громадян України, а в польському Вроцлаві співвідношення української мови і польської "десь 30 на 70".

Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після воєнної агресії. На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. грн.

За прогнозами директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, місце українців, які виїхали за кордон, займуть вихідці з азіатських країн.

Згідно з даними дослідження громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології в листопаді – грудні 2017 року, майже кожен третій громадянин України замислювався про еміграцію, кожен четвертий – не вірить, що Україна стане на ноги як незалежна держава.