Андріївська церква стане "посольством" Вселенського патріархату

Вівторок, 16 жовтня 2018 11:38 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Андріївська церква Андріївська церква

У найближчі дні Петро Порошенко зареєструє законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Вселенському патріарху Андріївську церкву.

Про це повідомила його представник в парламенті Ірина Луценко на засіданні погоджувальної ради у вівторок.

"Днями буде зареєстровано законопроект, яким президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву в постійне користування Вселенського патріарха як символічний жест, що святий Андрій свого часу хрестив Україну. Це буде символічний жест єднання з Матір'ю-Церквою", - сказала вона.

Геращенко висловила надію, що депутати підтримають цю ініціативу.

Нагадаємо, що зараз Андріївська церква є кафедральним собором Української автокефальної православної церкви, але належить державі і входить до заповідника "Софія Київська".

11 жовтня на Синоді Вселенського патріархату було прийнято рішення відновити ставропігію Константинопольського патріархату в Києві - "одну з багатьох ставропігій, що існували тут завжди". Ставропігія є своєрідним церковним посольством на кшталт ватиканської нунціатури.

andriyivskaXIX1

Андріївська церква — пам’ятка історії, архітектури, живопису та декоративного мистецтва XVIII ст. світового зна­чення. Вона збудована у 1747-1762 роках у стилі бароко за проектом Франческо Бартоломео Растреллі.