У Львові обговорювали інтелектуальну спадщину української еміграції

П'ятниця, 09 листопада 2018 12:17 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

7 листопада 2018 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся науково-практичний семінар на тему «Інноваційні методи збереження інтелектуальної спадщини української еміграції».

Організовував і провів його Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК).

"Зберегти те, що створила наша інтелектуально багата еміграція, яка творила насправді дива на чужих територіях, — це обов’язок не лише науковців, які відкривають ці скарби для широкого загалу, а обов’язок усіх нас, обов’язок нашої держави" - наголосила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.

"Коли мені кажуть, що один у полі не воїн, я не погоджуюся. Й один у полі може бути воїном. Це своїм прикладом доводить професор Олег Богуславський, який створив електронну бібліотеку «Diasporiana»", - додала Ключковська.

Проект «Diasporiana», який покликаний на збереження інтелектуальної спадщини української еміграції представив його засновник, відомий науковець, директор Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету в Запоріжжі Олег Богуславський. Як він наголосив, ця електронна бібліотека відкриває для світу історію української діаспори і формує у дослідників новий погляд на наукові та культурні надбання нашого народу.

У заході також взяли участь головний архівіст Центрального державного архіву зарубіжної україніки Надія Лихолоб, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник, очільник Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь, проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців, директор Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки Андрій Андрухів, керівник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий та інші.

Руслан Забілий розповів про «Електронний архів українського визвольного руху».